TFF yayıncı kuruluşu duyurdu!

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 yıl daha Digiturk beIN MEDIA GROUP'ta olacağını açıkladı.

GİRİŞ 23.06.2022 23:36 GÜNCELLEME 24.06.2022 14:15
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal edildiğini ve mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verildiğini açıkladı. 

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin olarak, TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devrine ilişkin düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

Yönetim Kurulu; daha önce oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu'ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Komisyonun işlevini yapamaması, İstekli'lerin ihale şartnamesindeki şart ve koşullara uygun teklif vermemesi, bazı paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın sektöründeki koşullar nedeniyle, 2022-2023 futbol sezonu ve devam eden sezonlara ilişkin yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki koşullara ilave olarak, transfer sezonunun açılması ve Kulüplerimizin transfer döneminde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir süre kalması nedeniyle yeniden bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir."

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ
YORUMLAR 26
 • Şifre 1 hafta önce Şikayet Et
  Şifre kalksın
  Cevapla
 • Ramiz 1 hafta önce Şikayet Et
  tmm baska?! Sonra kimse tvden kalkmasin. Parayi da devlet ödesin hemi? Rahatina ne kadar düskünsün be. Devletine milletine ne faydan olur bilmiyorum
  Cevapla
 • misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Bizim lig tiyatrodan ibaret ne kalite var ne görsellik zaten bu tür şeyler şu ortamda bize lüks..
  Cevapla
 • Doğu-Batı 1 hafta önce Şikayet Et
  Futbol izleyicisini şifre yüzünden futboldan soğuttunuz, sayenizde lig' lerimizde kalite kalmadı, Uluslar C liginde lideriz diye övünüyoruz.
  Cevapla
 • frdun 1 hafta önce Şikayet Et
  Ülkemizin takımlarını bile ücretli izliyoruz, üstelik dünya standartlarında yarışacak takımımızda yok..
  Cevapla
 • Molla Kasım 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne kadara anlaşılmış
  Cevapla
 • Böyle molla olmz 1 hafta önce Şikayet Et
  Sana ne! Sen mi alcaktin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle