Terim'e hakaret eden kişiye yüklü tazminat cezası!

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, sosyal medya üzerinden kendisine ve ailesine hakaret eden şahsa tazminat davası açmıştı. Dava sonuçlandı ve şahıs 37 bin 500 lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Terim'e hakaret eden kişiye yüklü tazminat cezası!
Terim'e hakaret eden kişiye yüklü tazminat cezası!
GİRİŞ 27.04.2022 20:02 GÜNCELLEME 27.04.2022 20:26
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, kızı Buse Terim Bahçekapılı ve damadı Volkan Bahçekapılı'ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı dosyada 'hakaret' suçundan bin 940 liraya mahkum edilen Anıl Sözer, Terim ailesi tarafından açılan tazminat davasında da mahkum edildi. Ceza davasının ardından avukatları Candaş Gürol aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Terim ve ailesi, bu kez Anıl Sözer'e 60 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında, Terim ve ailesini temsilen avukatları Candaş Gürol hazır bulundu. Duruşmaya katılmayan davalı Anıl Sözer'i ise avukatı temsil etti.

"HAKARETLERİN ÖNLENMESİ VE İBRET OLMASI İÇİN"

Duruşmada beyanda bulunan Terim ailesinin avukatı Candaş Gürol, "Anıl Sözer'in müvekkiller için sarf ettiği sözler son derece ağırdır, kişilik haklarının ihlalidir. Tanınmış kişilere bu şekilde hakaretlerin engellenmesi adına ibret olması için de davamızın kabulüne karar verilmesini istiyorum" dedi. Davalı Anıl Sözer'in avukatı ise davanın reddedilmesini mahkemeden talep etti.

37 BİN 500 LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEK

Kararını açıklayan mahkeme, Fatih Terim için 7 bin 500 lira, kızı Buse Terim Bahçekapılı ile damadı Volkan Bahçekapılı için de, 15'er bin lira olmak üzere toplam 37 bin 500 lira manevi tazminatın davalı Anıl Sözer'den faiziyle birlikte tahsil edilmesine karar verdi.

YORUMLAR 11
 • Emirhan ### 7 ay önce Şikayet Et
  İmPARAtor
  Cevapla
 • rıfkı efendi 7 ay önce Şikayet Et
  yasaya bak yasaya tanımış kişiyse ceza ver değilse gerek yok
  Cevapla
 • Erhan 7 ay önce Şikayet Et
  kimse kimseye hakaret etmemeli
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Temizlenmez ama hakaret eden bir daha hakaret etmeden önce 37500 defa düşünür bence..☺️
  Cevapla
 • Piripakolduartık 7 ay önce Şikayet Et
  Şimdi hakarete uğrayan bu şahıs parayı alır ve artık hakaret temizlenir. Yani tamamen !!!! duygusal !!!! çözüm olduğu için imPARAtor şimdi 64 köşedir. Yakışır imPARAtorumuza beeeeeh...
  Cevapla
 • Plt 7 ay önce Şikayet Et
  Paraya ihtiyacımı var o adamın bilinçsiz cahil
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle