TFF'den Kadınlar Ligi kararı! Galatasaray ve Fenerbahçe...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar aldı.

TFF'den Kadınlar Ligi kararı! Galatasaray ve Fenerbahçe...
TFF'den Kadınlar Ligi kararı! Galatasaray ve Fenerbahçe...
GİRİŞ 21.09.2021 20:23 GÜNCELLEME 21.09.2021 20:23
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

TFF Yönetim Kurulu, Altay, Hatayspor, Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verdi.

Buna göre; federasyona yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor, Fenerbahçe , Galatasaray ve Trabzonspor 'un kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verildi.

Federasyondan yapılan açıklama şöyle;

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 20.09.2021 tarihli toplantısında, kadın futbolunun gelişimine katkı sağlamak amacıyla kadın liglerinin yeniden yapılandırılmasına ilişkin önemli kararlar almıştır.

FIFA ve UEFA’nın çok önemsediği ve yeni düzenlemeler getirdiği bu branşta yeni bir yapı oluşturulması kapsamında, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de yer alan kulüplerimize kadın futbolu branşı açma planları sorulmuş ve 6 Süper Lig kulübümüz 2021-2022 sezonundan itibaren takım oluşturarak liglere katılım sağlayacağını bildirmiştir.

Bu çerçevede Federasyonumuza yazılı başvuruda bulunan Altay, Atakaş Hatayspor, Çaykur Rizespor A.Ş., Fenerbahçe A.Ş., Galatasaray A.Ş. ve Trabzonspor A.Ş. Süper Lig kulüplerimizin kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin düzenlenmesi, yapısı ve statülere dair hazırlıklar en kısa sürede tamamlanarak kamuoyuna duyurulacaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Futbol sever 1 ay önce Şikayet Et
  Futbolla ilgilenen ve futbolcu olmak isteyen kadınların önü açılmış oluyor. Rahatsız olmayın. Ne gerek var diyerek hiç kimsenin tercihlerine saygısızlık yapmayın. Erkek futbolcu olabiliyorsa kadın da olabilir. Bu hakkı tanımaları gerekiyor. Geç kalınmış bir karar
  Cevapla
 • Destur 1 ay önce Şikayet Et
  erkekler ne yapti kadinlar ne yapsin.. ayiptir yazıktır günahtır kadinin yeri evidir çocukların ebeveyn dir
  Cevapla
 • gs li 1 ay önce Şikayet Et
  çok gerekliydi zaten!!!!
  Cevapla
 • Gs li 1 ay önce Şikayet Et
  Çok saçma bune Allah aşkına kadından futbolcumu olur yazık ya narin kibar güzel varlıklar kendilerini heba edecekler ER KİŞİ işinde
  Cevapla
 • Mehmedi 1 ay önce Şikayet Et
  gereksiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle