TRT ve Rıdvan Dilmen'den açıklama! Noktayı koydular

TRT, yorumcu Rıdvan Dilmen'in maaşıyla ilgili çıkan haberleri yalanlarken Dilmen'den de konuya ilişkin bir açıklama geldi.

GİRİŞ 19.09.2021 00:40 GÜNCELLEME 19.09.2021 09:31
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

TRT ve Yorumcu Rıdvan Dilmen'den maaş iddialarına ilişkin açıklama geldi.

DİLMEN: BİR KURUŞ PARA ALMADIM


'%100 Futbol' programında canlı yayında, aldığı ücretle ilgili çıkan haberleri yalanlayan Rıdvan Dilmen, “TRT'de toplama bakıldığında bu üçüncü yılım. Bir kuruş para almadım. Almayı da düşünmüyorum. Onlar belli bir ücret vermek istedi ama benim almaya niyetim yok” açıklamasında bulundu.

TRT'DEN AÇIKLAMA: AKIL VE MANTIK DIŞI...

TRT'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;


TRT’de spor programlarına çıkan yorumcularımıza yönelik sistematik bir şekilde yürütülen ve yalana dayanan algı operasyonları belli bir süre dikkate alınmamıştır. Bazı art niyetli kesimlerin kendi menfaatleri adına giriştikleri bu ilgi çekme çabasına katkı sağlamamak için şu ana kadar bir açıklama yapılmamıştır. Bununla birlikte söz konusu yalan ve iftiraların TRT’nin kurumsal itibarına zarar verme aşamasına gelmesi ve son süreçte siyasete malzeme edilmesi nedeniyle kamuoyuna açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.BİLİNÇLİ OLARAK GÜNDEMDE TUTULUYOR

Yalan ve iftiraya dayalı haberlerin hedefinde olan Rıdvan Dilmen ve diğer spor yorumcularımızın aldığı ücretlere ilişkin gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan rakamlar bilinçli olarak gündemde tutularak, TRT’nin kurumsal itibarına zarar verilmek istenmektedir. Zira, Rıdvan Dilmen ve TRT bünyesinde yer alan diğer spor yorumcularının ücretlerine dair ortaya atılan rakamlar asla doğru değildir, akıl ve mantık dışıdır, haksız bir şekilde ithamda bulunan kişilerin hayal ürünüdür.

Gerek sosyal medyada gerekse kamuoyunda ismi zikredilen spor yorumcularımız, devlet televizyonunda yer almanın gururunu ve itibarını her türlü maddi kazanımın üstünde tutmaktadır. Söz konusu iftiraların hedefinde olan yorumcularımız çok büyük fedakârlıkta bulunarak ve gönül bağını önceleyerek TRT ekranlarında program yapmaktadırlar.

BAŞARILAR İFTİRALARIN DAHA DA ARTMASINA NEDEN OLDU

Milletimiz de yorumcularımızın bu gayret ve emeğinin karşılığını yayına başladıkları ilk günden itibaren vermiş ve spor programlarımızı ilk sıraya yerleştirmiştir. Dolayısıyla, bu haksız saldırıların asıl sebebi, hiç kuşkusuz “%100 Futbol” programı başta olmak üzere TRT’nin spor programlarının kamuoyunda gördüğü büyük ilgidir. Anlaşılmaktadır ki, söz konusu başarı, organize odakların yalan ve iftiralarını daha da artırmasına neden olmuştur.

Ayrıca, bu süreçte sosyal medyada dolaşıma sokulan bu yalanın peşinen doğru kabul edilerek, haberleştirildiğine ve köşe yazılarına taşındığına şahit olunmuştur. Söz konusu yalan ve iftiraları sorgulamadan doğru kabul eden, gazeteciliğin en temel ilkelerini dahi çiğneyen, araştırmadan, doğrusunu öğrenme zahmetine katlanmadan yapılan bu “sözde gazetecilik” anlayışını kınıyoruz.

Türkiye’nin en köklü ve güzide kurumlarından biri olarak TRT, spor da dâhil olmak üzere her türlü alanda kamu yayıncılığının gerekliliklerine göre hareket etmekte ve tüm harcamalarını kamu yararı doğrultusunda yapmaktadır.

TRT, söz konusu yalan ve iftiraları sistematik şekilde üreten, yayan ve işin doğrusunu araştırmaksızın haber yapanlara karşı hukuk yoluna başvurmaktan çekinmeyecek ve tüm hukuksal gelişmeleri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşacaktır.

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
MEDYA haberleri
YAZDIR
YORUMLAR 71
 • Şahin 3 hafta önce Şikayet Et
  Yorumculuk yapıyorsa parasını alacak onunda çoluk çocuğu yokmu En tarafsız yorum yapan biri Beşiktaşlı biri olarak Rıdvan ve erbaturu çok beğeniyorum Allah işlerini rast getirsin
  Cevapla
 • Hüseyin 3 hafta önce Şikayet Et
  Maaş ne kadar olmuş...?? Refah payıda varmı..?? Rıdvan özel insanlarımızdan biri...refah payıda olmalı..
  Cevapla
 • Ömer 4 hafta önce Şikayet Et
  Ne kadar aldığınıda açıklasın ticari sırmı
  Cevapla
 • Cafer C 3 hafta önce Şikayet Et
  Akıl olmayınca fikir ne yapsın..? Adam Türkçe anlatıyor, anlama sorunun mu var?
  Cevapla
 • Enver S. 3 hafta önce Şikayet Et
  yahu birader okuman yok mu senin? Adam üç yıldan bu yana tek kuruş almadım diyor. TRT vermek istedi ama ben almadım diyor. Önce haberi okuyup sonra yorum yazmak çok mu zor? Ayıp yahu?
  Cevapla
 • FUTBOLSEVER 3 hafta önce Şikayet Et
  sende açıkla o zaman
  Cevapla
 • Gjk 4 hafta önce Şikayet Et
  Ben fenerli değilim.ama rıdvan almadım derse almamıştır.kaldiki alsa kime ne.ilerde havlayın.ost
  Cevapla
 • vatan 4 hafta önce Şikayet Et
  Almadım diyorsa almamıştır, itler ürümeye devam etsin ,kervan yolda
  Cevapla
 • Hüseyin 3 hafta önce Şikayet Et
  Niyeti yokmuş almaya..amma alsın, alsın..almalı onun hakkı 740 olabilir..
  Cevapla
 • Koyar geçer 4 hafta önce Şikayet Et
  Yalan söyleyen yargılansın.yoksa yalan siyaseti bitmez.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle