Fırat Aydınus'a müjdeli haber geldi

Talimat değişikliği ile beraber yaş nedeniyle düdüğünü asan hakemler fiziki testleri geçmesi halinde bir yıl daha maç yönetebilecek. Hakemliği sona eren Fırat Aydınus’un devam etmesi için başlatılan çalışma sonuç verdi.

Fırat Aydınus'a müjdeli haber geldi
Fırat Aydınus'a müjdeli haber geldi
GİRİŞ 05.06.2021 09:11 GÜNCELLEME 06.06.2021 00:17
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu talimat değişikliğine gitti, Göztepe - Beşiktaş maçıyla hakemliği sona eren Fırat Aydınus’a en az bir yıl daha düdük çalma hakkı tanındı.

İlk olarak Milliyet’in “Aydınus Harekatı” başlığı ile duyurduğu talimat değişikliği, TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından onaylanmış, MHK Başkanınca da doğrulanmıştı.

TFF Yönetim Kurulu’nun perşembe günü yaptığı toplantıda gündeme gelen ve kabul edilen değişiklik çerçevesinde sözleşmeli hakemlikte 47 yaş olan üst sınır, performans değerlendirmesine bakılmak şartıyla bir yıl uzatıldı. Hakemin öngörülen atletik testleri başarıyla geçmesi ve sezon içi maçlarda başarısı dikkate alınarak süre artabilecek.

Kupaya üzülmüştü

Futbolda yıllardır süren gelenek gereği Ziraat Türkiye Kupası final maçını yöneterek jübile yapması beklenen deneyimli hakem Aydınus, MHK’nin bu karşılaşmaya Ali Palabıyık’ı ataması sonucu düdüğünü Göztepe-Beşiktaş maçı ile birlikte asmıştı. Bir hayli kırgın olduğu belirtilen Aydınus’a özellikle sezonun 2. yarısında kritik maçlar veren ve başarılı bulan MHK, eski FIFA kokartlı hakemden en az bir yıl daha yararlanmayı planladı ve konuyu TFF Başkanı Özdemir ile paylaştı.

Özdemir’in öneriyi memnuniyetle karşılamasından sonra harekete geçen Merkez Hakem Kurulu, gerekli düzenlemeyi yapıp yönetim kurulu onayından geçirdi. Talimatın yaş sınırına gelen yardımcı hakemleri de kapsayacağı ve yıllardır Cüneyt Çakır’ın ekibinde yer alan Tarık Ongun’un da gerekli koşulları yerine getirmesi halinde devam edeceği belirtildi.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Salih Tuğra 7 ay önce Şikayet Et
  Emenike formasını çıkarıp oyunu terk etti. Sonra formayı giydi izinsiz tekrar sahaya döndü. Fırat'da bunu iki kez görmedi. Üç tane sarı ihlali.
  Cevapla
 • VOLKAN 7 ay önce Şikayet Et
  bunun gibi hakemleri atmak gerekirken geri çağırmak çok büyük bir yanlıştır
  Cevapla
 • Ercan Eker 7 ay önce Şikayet Et
  Yazı sana TFF hakemlik yapacak adam kalmadı da AUDINUS u mu elinizde tutmaya çalışıyorsunuz yoksa işinizi!!! yaptığı için mi.
  Cevapla
 • Gökhan 7 ay önce Şikayet Et
  Adaletli maç yönetecekse gelsin. Çünkü onun adaletli maç yönettiğine inanmıyorum. Ayrılacağı için sevinmiştim.
  Cevapla
 • Galip 7 ay önce Şikayet Et
  Mhk da Erman,ahmet ve Tokatın taraftarı olan hakemleri temizleyin.MHK temizlenir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle