Harcama limitlerinde yeni kriz!

Sezon başında 8.3 TL'ye sabitlenen Euro'nun devre arasında ise 9'a sabitlenmesi limit sıkıntısına yol açtı. Kulüpler, Euro kurunda sezon başına dönülmesini istiyor.

Harcama limitlerinde yeni kriz!
Harcama limitlerinde yeni kriz!
GİRİŞ 13.01.2021 09:46 GÜNCELLEME 13.01.2021 09:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TFF'nin devre arası limitlerini açıklamasının ardından kulüpler yeni bir sıkıntıyla karşı karşıya kaldı.

Sabah'ta yer alan habere göre; Sezon başında Euro'yu 8.3 TL'den sabitleyen TFF, devre arası limit hesaplamalarını yaparken Euro'yu 9'a sabitledi. Bu durum birçok kulübün limitinin beklenenden az çıkmasına yol açtı. Artıda olmayı bekleyen kulüplerin limiti sıfıra inerken bütçesini dengede tuttuğunu düşünenler ise eksiye düştü.

İşte bu mağduriyet dolayısıyla Kulüpler Birliği, TFF'nin kapısını çaldı. Bugün TFF ile Kulüpler Birliği yetkilileri bir araya gelecek. Kulüpler, bundan sonra her sezonun başında belirlenen kur sabitlemesinin sezon ortasında değiştirilmemesi için de talepte bulunacak.

FENERBAHÇE SIFIR, ASLAN EKSİ

Euro'nun 9 TL'ye sabitlenmesi sürprizinin ardından Fenerbahçe'de ciddi sapma oldu.

10-15 milyon TL arasında artıda olmayı bekleyen sarı-lacivertlilerde, sabit Euro 9'dan hesaplanınca limit neredeyse sıfır çıktı. Galatasaray'ın ise 5 milyon TL civarında artıda çıkmayı beklediği limitlerde sıfırın altına düştüğü gelen bilgiler arasında.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
harcama limitleri
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Tarık61 5 gün önce Şikayet Et
    Merak etmeyin federasyon size kıyak geçer.
    Cevapla
  • askdağpkdğpa 5 gün önce Şikayet Et
    gelen bılgıler arasındaysa kesın yalandır
    Cevapla