Alex de Souza duyurdu! 'Geri dönme zamanım geldi'

Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex de Souza, teknik direktör olabilmek için tüm hazırlıklarını yaptı. 43 yaşındaki Brezilyalı "Geri dönme zamanım geldi" dedi.

Alex de Souza duyurdu! 'Geri dönme zamanım geldi'
Alex de Souza duyurdu! 'Geri dönme zamanım geldi'
GİRİŞ 25.11.2020 15:22 GÜNCELLEME 25.11.2020 15:45
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex de Souza, teknik direktör olabilmek için eğitim aldı, Coritiba'da staj yaptı ve başlamak için tüm hazırlıklarını yaptı. 43 yaşındaki Brezilyalı isim başlayacağı tarihi ve tüm planlarını anlattı.

 

 

İşte Alex de Souza'nın açıklamaları...

"GERİ DÖNME ZAMANIM GELDİ"

 

 

Gerçekten teknik adam olmaya karar verdiğimde, doğrudan A Lisansı mı yoksa B Lisansı mı almam gerektiği konusundan şüphelerim vardı. İlk olarak Brezilya'da genç oyuncuları eğitmek için B Lisansı'nı seçtim. Profesyonel futbolla ilgilenmeden dört yıl geçirdim. Son iki yılda kendimi öğrenmeye adadım. Ve şimdi kendi alanıma geri dönme zamanım geldi.

"ARTIK BENİM GÜNÜM"

Şans ya da tercihler nedeniyle, oynadığım takımlarda kaptan olduğum için teknik heyet ve yönetimlerle çok fazla konuşuyorsunuz. 2014'te futbola nokta koyduktan sonra yeni kariyer planlamamı yaptım. Formamı çıkardım, ailemle zaman geçirdim, futbol dünyasından uzaklaştım. Yeni kariyerimi hayal ettim, bunun üzerine çalıştım. Ve artık başlamak için zamanın geldiğine inanıyorum. 

"FUTBOLCULARLA YAKINDAN İLGİLENEN BİR TEKNİK ADAM OLACAĞIM?"

Futbolculuk dönemimde ayrıntılarla çok fazla ilgilenirdim. Teknik adamlık dönemimde de böyle yapacağım. Çok iyi organizasyonla çalışan biriyim, bu yüzden çalıştığım yerin her anlamda organize olmasını istiyorum. Ve ayrıca futbolcularla yakından ilgilenen, onlara çok fazla enerji harcamak isteyen bir teknik adam olacağım.

"2021'DE BAŞLAMAK İSTİYORUM"

Son yıllarda kulüp çalıştırmak için birçok teklif aldım. Ancak bu teklifleri henüz erken olduğu için kabul etmedim. Akademiye giderek teorik eğitimlerimi tamamladım, lisans aldım. 2021 yılında teknik direktör olmaya karar verdim.

"HALA İSME TEKLİF YAPILIYOR"

İnsanlar hala kişinin bilgisine göre değil, adına bakarak anlaşmalar yapıyor. Adımla bir yere gelmek isteseydim zaten çoktan bir yerde çalışmaya başlamış olurdum. Eğitim almadan bu teklifler gelince kendimi kötü hissettim. Benimle aynı kariyerde olmayan, hatta futbolcu olmayan ama teknik adamlık için birçok eğitim almış, bu işe kafa yormuş insanlar var ama onlara teklif yapılmıyor. Kendimi daha iyi hissetmek için bildiklerimi konuşmalıyım ve bu işin eğitimini almalıydım.

"ÇOK İYİ HAZIRLANDIM"

Bu işin teorik kısmı hakkında bilgim yoktu ve eğitim almaya karar verdim. Neredeyse dört yıldır her gün çalışıyorum. Eski bir futbolcu olarak bu işin teorik kısmı ve pratik kısmı hakkında konuşacak temelim var. Ancak teknik adamlıkta işin pratik kısmını çalışmaya başladığımda kazanacağım.

"BAŞIMA GELEBİLECEKLERİ BİLİYORUM"

Teknik adamlardan büyük beklentiler var. Teknik adamlar çok fazla hata yapabilir, ben de yapacağım. Bir başkanın, bir taraftarın, bir gazetecinin beklentilerini çoğu zaman karşılayamayabilirsiniz. Yaşanabileceklerin farkındayım, oyuna ve mesleğime yönelik her şeyi en ince ayrıntısına kadar analiz ederek yaşayacaklarımla yüzleşmeye hazırım.  

"ARADAKİ FARKI BİLİYORUM"

Teknik direktörlük, futbolculuktan farklı bir şey. Bunu bilerek ilk işime başlayacağım ve neler olacağını göreceğiz. Yaptığım işe ve bunun sonunda neler olabileceğine bağlı kalarak çalışacağım.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • emiremmi 1 ay önce Şikayet Et
  millet haberin içeriğini okumadan başlığa göre yorum yapmış bi okuyun be adam neye geri dönme zamanı gelmiş
  Cevapla
 • Levrok 1 ay önce Şikayet Et
  cok zeki bir insan oldugunu aciklamalarda görebiliyoruz. Hala isme teklif yapiliyor bölümü, bizim Süper Ligi anlatiyor. Insallah birgün Fenerbahcenin basina gecersin Kaptan.
  Cevapla
 • Kuzu 1 ay önce Şikayet Et
  Artık olgunlaştın.10/11 sezonu ile ilgili itiraflarını bekliyoruz...Hşçkl.
  Cevapla
 • Akın 1 ay önce Şikayet Et
  Öztürk 5 dk dır gülüyorum kardeşim. Ağzına sağlık.
  Cevapla
 • Öztürk’e 1 ay önce Şikayet Et
  Öztük sizdemiydi
  Cevapla
 • Öztürk 1 ay önce Şikayet Et
  Alex De Souza "koymaktan en çok zevk aldığım sezondu"
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Bence Türkiye ye Müslüman olmaya geliyordur Allah Azze ve celle Hidayet nasip eylesin Amin
  Cevapla
 • kemal 1 ay önce Şikayet Et
  gelde Turkiyenin paralarini ye bir zaman ihtiyar gunlerinde Roberto carlosda gelmisdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle