UEFA yeni kararları duyurdu!

UEFA, 55 üye ülkenin federasyonları ile yaptığı video konferans sonrasında kararları açıkladı.

GİRİŞ 01.04.2020 17:51 GÜNCELLEME 01.04.2020 17:52
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

55 federasyonun genel sekreterleriyle yapılan video konferans ve 17 Mart tarihinde oluşturulan çalışma gruplarının tavsiyelerinin ardından, UEFA İcra Kurulu'nun aldığı kararlar belli oldu.

 

 

İşte alınan kararlar:

Haziran 2020 uluslararası müsabaka döneminde oynanacak tüm erkek ve kadın milli takım müsabakaları bir sonraki açıklamaya kadar ertelenmiştir. Buna UEFA EURO 2020 play-off eleme müsabakaları ve UEFA Kadınlar Avrupa Şampiyonası 2021 eleme müsabakaları da dahildir.

 

 

Merkezileştirilmiş uluslararası hazırlık müsabakaları da dahil tüm UEFA müsabakaları bir sonraki açıklamaya kadar ertelenmiştir.

Alt yaş milli takım müsabakaları:

- Mayıs 2020’de oynanacak UEFA U-17 Avrupa Şampiyonası iptal edilmiştir;

- Temmuz 2020’de oynanacak UEFA Kadınlar U-19 Avrupa Şampiyonası iptal edilmiştir;

- Mayıs 2020’de oynanacak UEFA Kadınlar U-17 Avrupa Şampiyonası bir sonraki açıklamaya kadar ertelenmiştir (FIFA U-17 Kadınlar Dünya Kupası eleme turnuvası olması sebebiyle;

- UEFA U-19 Avrupa Şampiyonası bir sonraki açıklamaya kadar ertelenmiştir (FIFA U19 Dünya Kupası elemesi olması sebebiyle

Nisan 2020’de oynanacak UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Finalleri bir sonraki açıklamaya kadar ertelenmiştir.

2020/21 UEFA Kulüp Müsabakalarıyla ilgili, özellikle katılım ve oyuncu kaydıyla ilgili tüm son kayıt tarihleri ertelenmiştir. UEFA ileri dönemde yeni tarihler belirleyecektir.

Kulüp Lisans ve Financial Fair Play hakkında:

İcra Kurulu kulüp lisanslama ve financial fair play’e olan bağlılığını yinelemiş ve üye federasyonlar ve kulüplerinin güncel durum sebebiyle bazı özel müdahaleler yapması konusunu onaylamıştır.

Üye federasyonlara kulüp lisanslama sürecinin, gelecek sezonun UEFA kulüp müsabakaları kayıt süreci tekrardan belirlenene kadar tamamlanması için daha çok vakit verilmesi önerisi desteklenmiştir.

Sürmekte olan olağanüstü olaylar sebebiyle artmakta olan belirsizlik sonucu, UEFA İcra Kurulu ayrıca geleceğe dair finansal bilgi değerlendirmesi ile ilgili kulüp lisanslama hükümlerinin askıya alınmasına karar vermiştir. Bu karar sadece 2020/21 UEFA kulüp müsabakalarına katılıma uygulanacaktır.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
play off
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Bi garip adam 2 ay önce Şikayet Et
  Millet iş aş derdinde bunlar lig derdinde sanki çok umrumda milyon dolar kazanıyorlar ben evde iş güçsüz otururken daha düne kadar milli futbolcular asker selamı verdi diye kuduranlar bunlar degilmi
  Cevapla
 • Armağan 2 ay önce Şikayet Et
  Hay sizin TOPUNUZUN... Millet can derdinde..
  Cevapla
 • Ers61 2 ay önce Şikayet Et
  Maçlar telekonferans yoluyla oynansın.
  Cevapla
 • Lombardini 2 ay önce Şikayet Et
  Maçlar evden oynansın...
  Cevapla
 • Isnwn 2 ay önce Şikayet Et
  Futbol mu kaldı hocam. Ne kadar gereksiz şeylermiş .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle