Erdoğan açık açık uyardı! "Adımı kullanmayın"

TFF Başkanı ile kulüp başkanlarını Külliyede kabul eden Erdoğan'dan net bir uyarı geldi: "Adımı kullanmayın. Beni ve siyaseti spora karıştırmayın."

Erdoğan açık açık uyardı! "Adımı kullanmayın"
Erdoğan açık açık uyardı! "Adımı kullanmayın"
GİRİŞ 15.01.2020 11:33 GÜNCELLEME 15.01.2020 11:37
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve beraberindeki heyeti kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul basına kapalı olarak gerçekleşti. Kabulde 18 Süper Lig Kulüp Başkanının yanısıra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı.

"BENİ VE SİYASETİ KARIŞTIRMAYIN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öneri ve isteklerini dinlediği kulüp başkanlarına net mesaj verdi “Yabancı sayısı ve futbol yasası konularında adımı kullanmayın. Beni ve siyaseti spora karıştırmayın. Sorunlarınızı bir araya gelip kendi içinizde çözün” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başkanların kamuoyuna yaptıkları açıklamalardaki uygunsuz ifadelere dikkat çekip “Birbirlerinize ve rakip kulüplere yönelik açıklamalar Türk futboluna gölge düşürüyor” diye konuştu."10 YILA ÇIKSIN"

Toplantıda Ali Koç, Mustafa Cengiz, Ahmet Nur Çebi, Göksel Gümüşdağ ve Ahmet Ağaoğlu, söz alıp birer konuşma yaptı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk futboluna ve sarı-kırmızılı kulübün sorunlarının çözülmesi konusundaki desteğine teşekkür etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise devletin uygulamaya koyduğu yeni vergi sisteminin doğru olduğunu ve Türk futboluna katkılarını dile getirirken kulüplerin yaşadığı mali sıkıntıları hatırlattı ve uygulamanın birkaç yıl sonraya ertelenmesini talep etti. Koç, beş yıllık sürenin yapılandırmada yeterli olmadığını, buna beş yılın daha ilave edilmesi gerektiğini ve yola çıkarken 10 yıllık planlamanın yapılmasının daha doğru olacağını vurguladı.Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Bankalar Birliği ile yapılan yapılandırma anlaşmalarındaki faiz oranının yüksekliğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanım sayenizde ülkemizde faizler düştü. Neredeyse tek haneye geldi ama Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmada bu oran yüzde 32 gibi çok yüksek seviyede. Şuan ülkemizde uygulanan faiz oranlarına çekilmesi konusunda desteğinizi talep ediyoruz”
Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ kulüplerin içinde bulunduğu kriz için devlet desteğinin şart olduğuna dikkat çekti ve bunun teşvik ile çözüleceğini belirtti. Gümüşdağ, milli takıma oyuncu veren kulüplerin teşvik primi alması gerektiğini söyledi.

"İHRACAT TEŞVİĞİ"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu da teşvik uygulamasına dikkat çekti ve genç oyuncular yetiştirilip bunların yurt dışına satılması gerektiğini dile getirdi. Ağaoğlu, oyuncu satışlarının ihracat gibi değerlendirilmesini ve kulüplere teşvik sağlanmasını istedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, kademeli olarak yabancı futbolcu sayısını düşürmeyi planladıklarını ifade etti.

Özdemir, “Biz sicil lisans kurulu kurduk. Orada alınan kararların ve uygulamaların hepsinin arkasında olacağız. Yabancı sayısı sayısı için ilk önce Kulüpler Birliği Başkanı olarak Fikret Orman daha sonra da Mehmet Sepil’den görüş istedik ancak bir dönüş olmadı. Ardından Şenol Güneş’le görüştük. Kendisi bize bir çalışma hazırlıyor. Bu çalışmaya göre bir yol haritası belirleyeceğiz. Kademeli olarak yabancı sayısını düşürmeyi planlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

ÇALIŞTAY’DA 2. GÜN

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nın ikinci gününde yine futbol konuşuldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, cuma günü sona erecek çalıştayın; sporun kardeşlik ruhuna, sahada kalacak rekabet anlayışına, dostluk anlayışına uygun ilerlediğini dile getirdi.

Kasapoğlu, “Bugüne kadar belki de kronikleşen sorunların konuşulmasıyla, masaya yatırılmasıyla bir süreci, inşallah sorunları hatalarla yüzleşerek çözeceğiz. Bundan sonraki süreçte hem idari anlamda hem mali anlamda disipline edilmiş bir anlayışla camiamıza egemen kılma noktasında da çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kulüpler ve federasyonların çalıştaya ilişkin çok hassas olduğunu aktaran Kasapoğlu, “Bu tür birliktelikleri inşallah sürekli hale getireceğiz. Camiayla bir araya gelecek, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi konuşacağız. İletişimi güçlü kılarak, sporun ruhuna uygun şekilde ülkemizin marka değerini inşallah yukarılara taşıyacağız. Yolumuz uzun. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip. İmkanlarımız çok ileri boyutta. Bu imkanları bu genç nüfusla birlikte değerlendirdiğimizde önümüzde hiç kimse duramayacaktır. Hep birlikte bu yolu yürüyeceğiz. Çalıştayımız bereketli sonuçlar getirdi. Sonuçları da aşama aşama paylaşacağız” dedi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 15
 • Türkiye 8 ay önce Şikayet Et
  Sayın cumhurbaşkanım Trabzonlu bazı milletvekilleri ve belediye başkanı ortalığı karıştıranlardır. Spora karışanlar ve siyaset bulaştıranlardır. Ne milleti ne de takımları ayrıştırmaya hakları vardır. Çünkü onlar Türkiye'nin milletvekilleridir. Size gönül vermiş birisi olarak bu milletvekillerini ve belediye başkanını uyarmanızı rica ediyoruz.
  Cevapla
 • vatan61 8 ay önce Şikayet Et
  sen bunu SAHAYA yansımadı safsatasında da dedin mi, tarlalar ekildi ama bicilmedi derlerken de aynı mı düşünüyordun....
  Cevapla
 • Emre 8 ay önce Şikayet Et
  Aynen katılıyorum bu yoruma...Milletvekilleri seçildikleri bölgenin değil, tüm ülkenin milletvekilleridir. Bu kişilerin kulüp yöneticisi gibi davranmaları son derece yanlıştır.
  Cevapla
 • ozkayalar 8 ay önce Şikayet Et
  klüp başkanları sorumsuzca borçlanıp,klübü ve gelen yönetimi sıkıntıya sokup kaçıyorlar.bol bol kendi reklamlarını yapıyorlar.kendi dönemlere ait borçlardan sorumlu olsunlar.onların bu borçlarını millet ödemesin.milleti uyutmayın.
  Cevapla
 • Hakikat 8 ay önce Şikayet Et
  Siz eğleşin tepişin elin yabancılarını getirip ceplerini doldurup yollayın Kulüpleri borç bataklığına sokun tüyü bitmemiş yetimin ve canla başla ülkesi kalkınsın diye uğraşan insanların dahi ödediği vergiler sizden alınmasın ertelensin ne özelliğiniz var paranız kadar oynayın yoksa kapatın kulübü gidin millet sizin yükünüzü çekmek zorunda mı
  Cevapla
 • Sivasspor 8 ay önce Şikayet Et
  Millet hadi ev araba aliyor da sen ne yapacan o kredilerle !!! Az yabanci oyuncu alin. Parayla olmuyor hersey sivasspor ornek olsun size
  Cevapla
 • Elazıglı Gurbetçi 8 ay önce Şikayet Et
  Bu millet bu halkta en azzından hafta bir süper lig macını şifresiz evide ailesiyle izlemek istiyor. Bu ülke futbulu küçük çocukları idacılara kahvehane birahaneler sigara içilen mekanlara mahkum etti.. Buna çare bulun..Özel ucak furbol cu getireceğinize!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle