Daum'dan tokat gibi asker selamı sözleri

Bir süre Türkiye'de de çalışan Alman hoca Christoph Daum, asker selamını eleştiren ve bunu ırkçılık boyutuna taşımaya çalışan Alman medyasına konuştu.

Daum'dan tokat gibi asker selamı sözleri
Daum'dan tokat gibi asker selamı sözleri
GİRİŞ 18.10.2019 10:33 GÜNCELLEME 18.10.2019 10:35
Bu Habere 67 Yorum Yapılmış

Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor'da çalışan Alman hoca Christoph Daum Sport1 Televizyonu'na konuştu.

 

 

Türkiye'de askerin çok başka bir yeri ve imajı olduğuna vurgu yapan Daum, Türk ordusunun Alman ordusuna benzemediğini dile getirdi. Yürütülen kampanyanın yanlış olduğuna vurgu yapan Alman teknik adam, Türk askeri hakkında hepimizin göğsünü kabartacak ifadeler kullanırken, Almanlar'ın ön yargılarına da en iyi cevabı verdi:

ORDUYA SAYGI ÇOK YÜKSEKTİR

 

 

"Türkiye'de Türk ordusuna yüksek bir takdir vardır. Türkiye'de 3 kulüpte çalıştım. Süper Lig'de antrenör olarak birkaç yüz oyuncu oynattım ve aynı zamanda yüz civarında futbolcunun asker selamı verdiğine tanıklık ettim. Bunları bizzat kendim yaşadım. Asker, orada Türk ordusunun genel adıdır ve toplumsal imajı çok düzgündür (önceliğe sahiptir). Ordu Türkiye'de muazzam bir tanıma sahiptir. Mehmetçik Vakfı'na ben de bağışta bulundum. Her Türk, askerine karşı şefkatlidir. Almanya'daki Bundeswehr'in (Alman Ordusu) her zaman tartışmalı bir imajı vardır. Ancak Türk ordusu buna benzemez. Türkiye'de neredeyse asker, Alman polisi gibidir. Arkadaşınız, yardımcınızdır. Askerin ve ordunun saygısı son derece yüksektir."

TÜM ASKERLERE SELAM OLSUN

Televizyon kanalı, Türkiye Başkonsolosu Şener Cebeci'nin görüşlerine de yer verdi. Cebeci, "Tüm askerlere ve onların yakınlarına selam olsun. Türkiye'de selamın Almanya'dan farklı bir anlamı var. Futbolcularımıza bu konuda ceza verilmesi düşüncesi doğru değil. Bu siyasi iktidara bir destek olarak lanse edilmeye çalışılıyor. Kesinlikle doğru değil. Bu olay bir askeri çatışma olayına indirgenmemeli" diye konuştu.

Bayvera Türk Topluluğu Sözcüsü Vural Ünlü de tartışmaların ve futbolculara yönelik ceza talebinin çok yersiz olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: AKŞAM
YAZDIR
YORUMLAR 67
 • Ng das 7 ay önce Şikayet Et
  Tebrikler daum icimizdeki hainlere vefe almanlara guzel bir cevap verdin adamdindaum
  Cevapla
 • Teşekkür 7 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun. Alman medyası türkiye'ye en üst perdeden saldırırken, böylesi bir çıkış yapmak, bir alman için de olsa gerçekten cesaret ister.
  Cevapla
 • DOBRA 7 ay önce Şikayet Et
  içimizdeki chp lilere duyurulur,
  Cevapla
 • reis seni seviyoruz 7 ay önce Şikayet Et
  bunu bir alman diyor ..... bizim içimizde bosbogazlarda ne gerek var diyor
  Cevapla
 • sinan 7 ay önce Şikayet Et
  ersun kovulunca yeni hoca belli oldu;)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle