İsrail'den Filistin'e futbol engeli

İsrail'in geçiş izni vermemesi nedeniyle Mısır 23 Yaş Altı Milli Futbol Takımı ile Filistin Milli Futbol Takımı arasında 16 Haziran'da oynanması planlanan dostluk maçı iptal edildi

İsrail'den Filistin'e futbol engeli
İsrail'den Filistin'e futbol engeli
GİRİŞ 16.06.2019 00:27 GÜNCELLEME 16.06.2019 00:28
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Filistin Futbol Federasyonu, Mısır 23 Yaş Altı Milli Futbol Takımı ile Filistin Milli Futbol Takımı arasında 16 Haziran'da oynanması planlanan dostluk maçının, İsrail'in, Mısır takımına izin vermemesi nedeniyle iptal edildiğini duyurdu.
undefined

 

 


Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Kudüs yakınlarında bulunan Er-Ram beldesindeki Faysal el-Hüseyni Stadyumu'nda oynanması planlanan dostluk maçının iptal edildiği belirtildi.

Maçın, İsrail yönetiminin Mısırlı futbolculara giriş izni vermemesi nedeniyle iptal edildiği kaydedilen açıklamada, İsrail'in, 13-19 Haziran'da kampa girmek için Filistin'e giriş yapması planlanan Ürdün Genç Milli Futbol Takımı futbolcularına da izin vermediği vurgulandı.

 

 

Federasyon, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) ve diğer kıtasal ve Arap futbol federasyonlarına, İsrail'in, Filistin sporuna yönelik adet haline getirdiği bu davranışını kınama çağrısı yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Kayseri 1 yıl önce Şikayet Et
    Eger uefadakiler insansa geregini yapsin ama insan deyiller
    Cevapla
  • Atmaca 1 yıl önce Şikayet Et
    Mısır hala İsrail e itlik yapmaya devam etsin kahrolsun
    Cevapla