FIFA'dan VAR ses kayıtları için sürpriz karar!

Türkiye'de VAR ses kayıtlarının yayınlanıp yayınlanmaması büyük tartışmaları beraberinde getirdi. FIFA "VAR ses kayıtlarının yayınlanmasını" tamamen yasaklamayı planlıyor.

FIFA'dan VAR ses kayıtları için sürpriz karar!
FIFA'dan VAR ses kayıtları için sürpriz karar!
GİRİŞ 26.04.2019 14:47 GÜNCELLEME 26.04.2019 14:57
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye'de büyük tartışmaları beraberinde getiren Video Hakem Sistemi'nde "ses kayıtları" için FIFA flaş bir kararın altına imza atmaya hazırlanıyor.

 

 

IFAB'ın "VAR ses kayıtları" hakkındaki kararını gözden geçiren FIFA, bu ses kayıtlarının yayınlanması durumunda daha da büyük tartışmalara yol açmasının önüne geçmek için "VAR ses kayıtlarının yayınlanmasını" tamamen yasaklamayı planlıyor. 

VAR ses kayıtlarının yayınlanmasının önüne geçerek "hakemleri daha fazla koruma" altına almayı planlayan FIFA'nın Temmuz ayından itibaren "sadece hakemlerin gördüğü görüntülerin ekrana getirilmesinin şeffaflık açısından yeterli olduğu" konusunda hem fikir olarak VAR ses kayıtlarının "eğitim amaçlı olsa dahi" herhangi bir şekilde kamuoyu ile paylaşılmasını yasaklayan kararını yürürlüğe sokacak.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne alaka şimdi hakemin neyini koruyacan koruncak bişey yok herşey şeffaf olmalı
  Cevapla
 • osman 1 yıl önce Şikayet Et
  yani uefa sunu diyor istediginiz maci satabilirsiniz
  Cevapla
 • Nevo 1 yıl önce Şikayet Et
  Aynen kardeşim haklısın dediğin gibi valla uefada at koşturuyor heralde boyle dedigine göre
  Cevapla
 • Samii 1 yıl önce Şikayet Et
  Mhk rahatlamıştır artık istedikleri gibi at oynatabilirler. Kimin kalemi kırılacak kim sehpadan alınacak rahatça karar verecekler.
  Cevapla