Flaş Passolig kararı! 2023-2024 sezonu...

Rekabet Kurulunca, Passolig uygulaması için tanınan bireysel muafiyetin 2023-2024 futbol sezonu bitimine kadar uzatılmasına karar verildi

Flaş Passolig kararı! 2023-2024 sezonu...
Flaş Passolig kararı! 2023-2024 sezonu...
GİRİŞ 17.09.2018 16:04 GÜNCELLEME 17.09.2018 16:04
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kurul tarafından, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Aktif Yatırım Bankası AŞ arasında imzalanan Finansal Kuruluş Sözleşmesi ile futbol kulüpleri ve Aktif Yatırım Bankası AŞ arasında imzalanan Bilet Satışlarına Aracılık Sözleşmelerine, 4054 sayılı Kanun'un 5. maddesinde sayılan koşulların tamamını karşılamaları nedeniyle 2023-2024 futbol sezonu bitimine kadar bireysel muafiyet tanınması kararlaştırıldı.

Bununla birlikte TFF ile E-Kent Teknoloji ve Ödeme Sistemleri San. ve Tic. AŞ-Netaş Telekomünikasyon AŞ konsorsiyumunun imzaladığı Sistem Entegratörlüğü Sözleşmesi'ne 4054 sayılı Kanun'un 8. maddesi çerçevesinde menfi tespit belgesi verilmesi karara bağlandı.

 

 

Böylece, kurul tarafından daha önce Passolig için sağlanan muafiyetin devam etmesi kararlaştırılmış oldu.

Öte yandan kurul, Terratec Group Inc.'nin tek kontrolündeki Terratec Ltd.'nin JIM Technology Corporation ile Terratec Group Inc.'nin ortak kontrolüne geçmesi işlemine ve Container Finance Ltd Oy'nin tek kontrolünün CMA CGM S.A. tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Acarlar Dış Ticaret ve Makine Sanayi AŞ'nin hisselerinin belli oranına sahip Haulotte Group S.A.'nın, şirketin kalan belli oranda hissesini devralması işlemi de onaylandı.

ETİKETLER
rekabet kurulu
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • Misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  Söylenilen güvenlik beklentilerini karsilayamadigi icin eskiden destekleyen biri olarak kalkmasini istiyorum. Bi ise yaramadiktan sonra sadece milletin cebinden almak hirsizlikdir.
  Cevapla
 • Mühendis bey 3 yıl önce Şikayet Et
  Passolig insanları soymaktan başka birşey değildir. Ben başkasının kartıyla maça girdim. Giren bi sürü de tanıdığım var
  Cevapla
 • zaza 3 yıl önce Şikayet Et
  vatandaştan para koparmak ve işlerini zorlaştırmaktan başka işe yaramıyor. farklı güvenlik önlwmleri alınabilir
  Cevapla
 • Svs58 3 yıl önce Şikayet Et
  senede iki üc kendi takimimin macina gidiyorum başka şehirden hersene güncelleme istiyorlar para ile 60 dafada ariyorlar... sacmalik busene almiyorum...
  Cevapla
 • Levrok 3 yıl önce Şikayet Et
  dogru karar. Bizim Insan ancak cezalardan anliyor, basi bosa gelmiyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle