Saffet Sancaklı isyan etti: Defolup gitsinler!

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TBMM'de yaptığı konuşmada TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibine ağır eleştirilerde bulundu.

GİRİŞ 19.05.2017 06:35 GÜNCELLEME 19.05.2017 07:22
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

MHP'nin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada Türk futboluna dair açıklamalarda bulundu. Kulüplerin mali durumunu ve mevcut yönetimlerini eleştiren Sancaklı, Maliye Bakanlığı'na da çağrıda bulundu.

GALATASARAY ÖRNEĞİNİ VERDİ

"Kulüplerimizin zor durumda olmasını biz de istemiyoruz. Vergi borçlarını kolayca ödesinler istiyoruz. Ancak o kadar kötü yönetiliyor ki maalesef her seferinde bunlara bir kolaylık sağlamak zorunda kalıyoruz. Ne yapıyoruz? Af getiriyoruz. Ne yapıyoruz? Vergi borçlarını 72'ye bölüyoruz." diyen Sancaklı, Wesley Sneijder ile Galatasaray örneğini verdi. Hollandalı futbolcunun sarı-kırmızılı kulübe maliyetini özetleyen Sancaklı, sözlerine şöyle devam etti;

"Bir oyuncuya 140 milyon lira verirseniz, bunun gibi birkaç hata daha yaparsanız bu borç 2.4 milyar da olur. Ondan sonra Maliye Bakanlığı kulüpler batmasın diye mecburen vergi kolaylığı sağlamaya çalışır. Bu mantıkla yönetilen kulüplerimiz şu anda Digitürk'ün 600 milyon Dolar yıllık ödediği bir para var kulüplerimize. Bu mantıkla dünyada en çok kazanan ligi İngiltere Premier Ligi'dir. Yıllık 2.5 milyon Dolar'dır. 

Onu bile getirip verseniz bu kulüpler bu yönetimlerle yine bir şey yapamayacaklar. Çünkü Sayın Maliye Bakanım, sürekli vergiden şikayet ediyorlar. Türkiye'de vergi yüzde 15, İtalya'da yüzde 47, Fransa'da ve Almanya'da yüzde 50'nin üzerinde. Peki Almanya, Fransa veya İtalya'da bu kadar borcu olan kulüp görebiliyor musunuz? Hayır. Çünkü sistemleri farklı, iyi yönetiliyorlar."

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 59
 • ASGARI VATANDAS 3 yıl önce Şikayet Et
  Sapina kadar dogru konusmus.Siz yabancilari zengin edin Reis ödesin öylemi!!!Hadi ordan hadi.
  Cevapla
 • EMEKLI SPORCU 3 yıl önce Şikayet Et
  Adam sonuna kadar hakli.Klüp baskanlari ve yönetimleri har vurup harman savursun sonra Tayyip baba bizi affetsin..Yokkkkkkkkk yawwwww.Öyle gaz verme ile olmuyor.Hesap vereceksiniz.
  Cevapla
 • Sedat3 3 yıl önce Şikayet Et
  Federasyon çiftlik gibi yönetiliyor. Denetleme sıfır. Kurumsallaşma sıfır. Liyakat sıfır. Ortalık yiyicilerle dolu.
  Cevapla
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal saffet abi kim tutar seni.kesinlikle haklısın.
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben mi düzeltecem o zaman gözlerinin yaşına bakmayın ülkenin parasını elin yabancısina sona çuvalla veriyorlar günah ya ayıp ayıp sonuç ne türk futbolu ortada
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle