Efsane isim Donald Trump'ın kurbanı oldu!

Manchester United'ın efsane golcülerinden Dwight Yorke, Donald Trump sonrası ABD sınır kapılarında artırılan güvenlik önlemlerinin kurbanlarından biri oldu.

Efsane isim Donald Trump'ın kurbanı oldu!
Efsane isim Donald Trump'ın kurbanı oldu!
GİRİŞ 18.02.2017 16:32 GÜNCELLEME 18.02.2017 16:43
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmek isteyen Yorke, pasaportundaki İran damgası nedeniyle uçağa binemedi.

2015 yılında Dünya Karması ile İran Karması arasında oynanan yardım maçı için Tahran'a gittiğini söyleyen Dwight Yorke, "Neler olduğuna inanamıyorum. Amerika'da kaç kez bulunduğumu hatırlamıyorum bile. Bu ülkeyi seviyorum ama bana kendimi suçlu gibi hissettirdi." ifadelerini kullandı.

Katar'dan ülkesi Trinidad Tobago'ya gitmek isteyen ve bu uçuş için Miami'de aktarma yapması gereken 45 yaşındaki eski futbolcu, "Biletimi alıp uçağa yöneldiğim zaman iki polis memuru beni durdurarak, pasaportumda İran damgası olduğunu ve bu nedenle uçağa binemeyeceğimi söyledi. Oraya sadece bir yardım maçı için gitmiştim ve 1 gece bile kalmamıştım. Bana, uçağa binersem ABD'ye indiğim an gözaltına alınacağımı ve sınırdışı edilerek tekrar Katar'a gönderileceğim söylendi. Onlara sadece Karayiplerdeki evime gitmeye çalıştığımı anlatmayı denedim." ifadelerini kullandı.

Dwight Yorke, 2009'da futbolu bırakmadan önce Manchester United'ın yanısıra Aston Villa, Blackburn, Birmingham ve Sunderland için de ter dökmüştü.

Geçtiğimiz günlerde ABD'yi olimpiyatlarda temsil eden ilk başörtülü sporcu olan Ibtihaj Muhammed de ülkeye girişi sırasında havaalanında alıkonulduğunu açıklamıştı. NASA'da görev yapan bir mühendis olan Sidd Bikkannavar da ABD'ye giriş sırasında benzer bir muamele gördüğünü açıklamıştı.

KAYNAK: HABERTÜRK

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
donald trump
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Bazıları hala bozuk plak gibi aynı şeyi söyleyip duruyor.Amerika ve iran düşman 2 ülkedir.Dünya böyle kabul ediyorken,bazıları komik duruma düşüyor.Her haberin altına amerika ve iran dost yazarlarsa,ben de düzeltme gereği duyarım.
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  İran adıyla cevap verene:Tabiki ben anlıyorum,sen anlamıyorsun.Tabiki işine gelmiyor.Ya da anlamak istemiyosun.Sen anlasan da ,anlamak istemesende,iran her zaman amerikaya düşman olmuştur.Fakat yapmacık ve sahe gülüşler dışında.Bunların sebebini de daha önce anlattım.
  Cevapla
 • iran 3 yıl önce Şikayet Et
  dostlar dost sen anlamıyorsun resmiyette herşey doğru değil hemde hiçbirşey
  Cevapla
 • eray akalın 3 yıl önce Şikayet Et
  Amerikanın irana daha fazla düşmanlık gütmesi,amerikanın zararına olur.
  Cevapla
 • Ruhi 3 yıl önce Şikayet Et
  ABD yi de ne çok seviyorsunuz arkadaş. Hem ABD ye düşmansınız hemde ABD den çıkmazsınız.
  Cevapla
 • ersin varol 3 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye natoya üye değil mi?ABD VE Türkiye müttefik değil mi?Önce kendimize bakmak lazım.Bi şey yazıyosunuz ama boşsunuz.
  Cevapla
 • süzer başaran 3 yıl önce Şikayet Et
  Seni okuyan falanda amerikada sadece iran vatandaşlarının olduğunu zannedecek.İrandan çok türk vatandaşı var.Hangi dünyada yaşıyosun sen?
  Cevapla
 • durun 3 yıl önce Şikayet Et
  ABD ile İran dostlar bakmayın aldatmaca görüntülere.
  Cevapla
 • izleyici 3 yıl önce Şikayet Et
  tam bir komadi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle