Fevzi Tuncay'a 3 ay hapis cezası!

Boşandığı eşine nafaka ve boşanma tazminatı taksitini ödeme taahhüdünü yerine getirmeyen Fevzi Tuncay 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fevzi Tuncay'a 3 ay hapis cezası!
Fevzi Tuncay'a 3 ay hapis cezası!
GİRİŞ 19.12.2014 14:59 GÜNCELLEME 19.12.2014 15:03

Beşiktaşlı eski milli kaleci Fevzi Tuncay'a, boşandığı eşine nafaka ve boşanma tazminatı taksitini ödeme taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle 3 ay hapis cezası verildi.
 
Fethiye İcra Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya "Taahhüdü ihlal etmek"  suçundan tutuksuz yargılanan Tuncay ve boşandığı eşi Eylem Çukuryurt katılmadı. 
 
Mahkeme, Tuncay'ı, Çukuryurt'a aylık 3 bin lira olan nafaka ve boşanma tazminatı taksitini ödeme taahhüdünü yerine getirmediği gerekçesiyle 3 ay hapis  cezasına çarptırdı. 
 
Çukuryurt'un avukatı Mustafa Amaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tuncay'ın taahhüdünü? ihlal ettiği için yargılandığını söyledi. 
 
Gerekçeli karar yazıldıktan sonra hapis cezasının işleme gireceğini  belirten Amaç, "Tuncay'ın müvekkilime olan borcu 155 bin liraydı. Daha önce Tuncay'ın futbolcu arkadaşları toplanarak 55 bin lirasını ödemişti ama geri kalan tutar ödenmedi, duruyor" dedi. 
 
Amaç, Tuncay'ın borcunu anlaşmaları gereği yapılandırdıklarını  anlatarak, yapılandırma ile borcun faizinin silinerek 150 bin liraya düşürülüp 50  aya bölündüğünü, ardından birkaç ay ödendiğini sonrasında ödeme yapılmadığını  kaydetti.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR