Bakan Çağatay'dan e-bilet için flaş açıklama

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, e-bilet uygulamasının Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nce yürütmesinin durdurulmasına ilişkin konuştu.

Bakan Çağatay'dan e-bilet için flaş açıklama
Bakan Çağatay'dan e-bilet için flaş açıklama
GİRİŞ 08.05.2014 13:27 GÜNCELLEME 08.05.2014 13:31
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, e-bilet uygulamasının Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nce yürütmesinin durdurulmasına ilişkin, "Ben e-bilet uygulamasının rafa kalktığı konusundaki düşünceyi şu anda paylaşmıyorum" dedi.

Gençlere spor bilincini yerleştirmek ve spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla "Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun Projesi"nin açılış törenine katılan Kılıç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıç, Ankara 16. Tüketici Mahkemesi'nin "e-bilet uygulamasının yürütmesini durdurma kararına" ilişkin soru üzerine, şu anda mahkemenin verdiği kararın gerekçesinin kendilerine ulaşmadığını söyledi.

"Mahkemenin hangi gerekçeyle bu kararı verdiğini şu anda bilmiyorum" diye konuşan Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

"Gerekçeli karar bize ulaşınca onu inceler, ona göre yapılacak çalışmalar konusunda adımlarımızı atarız. Şu andaki konuyla birinci derecede ilgili kurum Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Dolayısıyla onların bu noktadaki kararı nedir, ne değildir onlardan da fikirlerini alacağız. Altını çizmek istediğim bir konu var, buradaki amacımız spor müsabakalarındaki şiddeti önlemek. Spor ruhuna uygun olmayan hareketlerin davranışların spor sahalarında olmaması gerektiğini düşünüyoruz. E-bilet uygulaması buna yönelik bir adımdı. Ben e-bilet uygulamasının rafa kalktığı konusundaki düşünceyi şu anda paylaşmıyorum. Gerekçeli bir kararı alıp inceleyelim, federasyonumuzla da bir görüşelim gelecekteki adımlarla ilgili ne yapılacağı kararlaştıracağız."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
açıklama passolig
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ATmaCA53 6 yıl önce Şikayet Et
    sayın bakanım ben şöyle düşünüyorum. Bu her sene 25 tl kart parası kaldırılmadığı taktirde, mahkemenin kararını aynen destekliyorum ama bu kart aidatı kaldırılırsa taraftar ve mahkeme tarafından olumlu karşılanacaktır tek sıkıntı kart aidatıdır.
    Cevapla