Fenerbahçeli futbolculara işlem yapılmamasına tepki

Trabzon Barosu Başkanı Duygu Keleş Aydın, Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasının ardından şikayet ve suç duyurularına rağmen futbolcular hakkında işlem yapılmamasını eleştirdi.

Fenerbahçeli futbolculara işlem yapılmamasına tepki
Fenerbahçeli futbolculara işlem yapılmamasına tepki
GİRİŞ 04.04.2024 18:14 GÜNCELLEME 04.04.2024 18:14
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, 17 Mart'ta oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasında kesinlikle tasvip edilemeyecek ve sporun ruhuna aykırı olaylar yaşandığını belirtti.

Sonrasında gerek ceza soruşturmaları gerekse Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararlarının tüm kamuoyu tarafından dikkatle takip edildiğinin altını çizen Aydın, sahaya giren taraftarlardan bazılarının "kasten yaralama" ve "kasten yaralamaya teşebbüs" suçlarından tutuklu bulunduğunu anımsattı.

Aydın, bir futbol müsabakasında her ne sebeple olursa olsun sahaya girilmesinin tasvip edilecek bir yanı olmadığını aktararak, şunları kaydetti:

"Bununla birlikte devam eden tutuklama tedbirinin bu derece orantısız şekilde uygulanmasının, bağımsız yargıya duyulan güveni azalttığı ve adil yargılamaya duyulan inancı çok ciddi şekilde zedelediği gerçeğini değiştirmemektedir. Diğer yandan müsabakanın başından sonuna kadar defalarca tahrik içeren eylemler gerçekleştiren ve sahaya giren taraftarlara orantısız şekilde şiddet uygulayan futbolcular hakkında yapılan şikayet ve suç duyurularına rağmen hiçbir işlem yapılmamış olmasının ise vicdani yanı olmadığı gibi hukuki bir izahı da yoktur. Trabzon Barosu olarak 100 yılı aşkın tarihimizde her zaman olduğu gibi bugün de tüm kişi, kurum ve kurullara hukuk devleti ve herkesin kanun önünde eşitliği ilkelerine uygun hareket etmeleri sorumluluğunu hatırlatıyor, Trabzon şehrinin hukukunu savunmak noktasında şehrimizin tüm dinamiklerini harekete geçmeye davet ediyoruz."

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 39
 • çorumlu 1 ay önce Şikayet Et
  fener bahçeli futbolcular stada çıkmadı statdaki teröristler stada indi futbolcu kendisini savunacak sırtını dönecek değil ya ellerine yüreklerine sağlık futbolcuların
  Cevapla
 • AHMET 1 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçe tüm zamanların en torpilli takımıdır. Haksızlığı kendine hak olarak kabul etmiştir. Ali Koç bir projedir. Bilinçli olarak futbolu kutuplaştırmaktadır
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  seyircinin sahada işi ne. Ehliyetsiz sürücünün kazada ama ben haklıyım demesi gibi bu.
  Cevapla
 • Horozkentli 1 ay önce Şikayet Et
  Siz her maç misafir takıma saldırın sonra zeytinyağı gibi üste çıkın devam edin böyle ne kaldı şurda Türk futbolunu bitirmenize
  Cevapla
 • Kutahyali 1 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahceye kimsenin sözü yok ama Aziz başkan gelse ortam yumuşar su an çok gergin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle