Tahkim Kurulu'ndan Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kararı

TFF Tahkim Kurulu, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'ın Adana Demirspor maçında oynayabileceğini ve cezanın kaldırılıp kaldırılmayacağının daha sonra inceleneceğini açıkladı.

Tahkim Kurulu'ndan Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kararı
Tahkim Kurulu'ndan Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat kararı
GİRİŞ 03.04.2024 18:58 GÜNCELLEME 03.04.2024 18:58
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

PFDK'den yapılan açıklamada ceza aldığı açıklanan Jayden Quinn Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat hakkındaki kararların durdurulduğu belirtildi.

Bununla birlikte iki oyuncu da Adana Demirspor maçında forma giyebilecek.

Tahkim Kurulu Talimatı’nın 20. maddesi uyarınca uygulamanın durdurulduğu açıklanırken, oyuncular hakkındaki yeni karar ilerleyen tarihlerde verilecek.

İşte PFDK'nin açıklaması:

"Fenerbahçe Futbol A.Ş.’nin futbolcuları Jayden Quinn Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat ile ilgili PFDK’nın 03.04.2024 tarihli kısa kararına itirazı incelendi. PFDK’nın itiraza konu edilen kısa kararını saat 14:30 civarında ilan ettiği, Fenerbahçe A.Ş. tarafından Tahkim Kurulu’na saat 15:41’de sunulan dilekçe ile bugün (03.04.2024) saat 20:30’da Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Adana Demirspor A.Ş. müsabakasının bulunması ve futbolcuları hakkında 1 resmi müsabakadan men cezası tayin olunması nedeniyle ivedi şekilde toplanılmasının talep edildiği görülmüştür.

Başvuru dilekçesinde, ayrıntılı itiraz dilekçesinin daha sonra sunulacağının bildirildiği; müteakiben saat 16:41’de sunulan dilekçe ile PFDK’nın gerekçeli kararının taraflarına henüz ulaşmadığının, bu hususun adil savunma hakkını ihlal edeceğinin belirtildiği, tüm savunma hakları saklı kalmak kaydıyla bugün (03.04.2024) saat 20:30’da oynanacak Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Adana Demirspor A.Ş. müsabakası nazara alınarak bu müsabaka ile iki futbolcunun cezalarının infazının gerçekleşmiş olacağından telafisi imkansız bir zarara sebebiyet vereceği iddiası ile cezanın infazı bakımından TFF Tahkim Kurulu Talimatı'nın 20. maddesi kapsamında ivedilikle uygulamanın durdurulmasının karara bağlanmasının talep edildiği görülmüştür. Yapılan müzakere neticesinde;

Yukarıda belirtilen müsabaka saati ile Kurulumuz’a yapılan başvuru saati arasındaki süre, futbolculara verilen cezaların 1 resmi müsabakadan men cezasından ibaret olması, anılan müsabakanın oynanmasıyla cezanın infaz edilmiş olacağı hususu ile PFDK’nın gerekçeli kararının henüz Tahkim Kurulu’na ve ilgilisine gönderilmemiş olması, hukuken mevcut olmayan gerekçeli kararının Tahkim Kurulu tarafından incelenmesi ve hüküm kurulmasının hukuken olanaklı bulunmaması hususları birlikte değerlendirilerek, PFDK’nın gerekçeli kararının Kurulumuz’a ulaşmasını ve Başvuran Kulübün gerekçeli karara karşı ayrıntılı itirazlarını sunmalarını takiben dosyada esas hakkında karar verilinceye kadar Tahkim Kurulu Talimatı’nın 20. maddesi uyarınca uygulamanın durdurulmasına oybirliği ile karar verilmiştir."

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 46
 • misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  trabzon maçında 200 kişi sahaya futbolculara saldırmak için giriyor TFF 6 maç seyircisiz oynama cezası veriyor bu kadar ceza az olursa Fenerbahçe tarafatarı veya diğer takım taraftarı artık sahaya girmekten hiç korkmaz 6 maç nedirki o öfkeyi sahaya girerek dindirmek varken TFF neden istifa etmez anlamıyorum ???
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Adalet bumu simdi
  Cevapla
 • xy01 2 hafta önce Şikayet Et
  dertleri kargaşa yaratıp hükümeti yıpratmak şampiyonluk falan hava Arabistan da başladılar tiyatroya
  Cevapla
 • Şenol 2 hafta önce Şikayet Et
  Bence ligler artık iptal edilmeli. Şampiyon masada belli. İkinci masada belli. Geri kalan boşuna çabalıyor.
  Cevapla
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  koçu kızdırmayın ligden çekilir ona göre dimi ibrahim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle