Fenerbahçe'den TFF'ye rest! Süper Kupa maçı için şart koştular

Fenerbahçe, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa maça çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti.

Fenerbahçe'den TFF'ye rest! Süper Kupa maçı için şart koştular
Fenerbahçe'den TFF'ye rest! Süper Kupa maçı için şart koştular
GİRİŞ 03.04.2024 17:49 GÜNCELLEME 03.04.2024 17:52
Bu Habere 50 Yorum Yapılmış

Kongre sonrası yapılan Fenerbahçe yönetim kurulu toplantısı sona erdi. Toplantıda kongreden alınan yetkiler ve Süper Kupa finali için alınacak aksiyonlar konuşuldu.

YABANCI HAKEM ATANMAZSA MAÇA ÇIKMAYACAĞIZ

Sports Digitale'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre Fenerbahçe, Süper Kupa maçına yabancı hakem atanmazsa çıkmayacağını TFF'ye resmen iletti. TFF'nin Süper Kupa maçının hakemi için vereceği karar ise merak konusu oldu.

FENERBAHÇE'YE KONGREDE VERİLEN YETKİLER

Fenerbahçe'de aşağıdaki maddeler için mevcut yönetim kuruluna görev süresinin sonuna kadar yetki verildi.

1. Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa müsabakasına çıkmamak veya 2023 Süper Kupa müsabakasına Futbol U19 takımıyla katılmak

2. Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 sezon U19 takımıyla katılmak

3. Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususlarında gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek

4. Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 50
 • Misafir 2 hafta önce Şikayet Et
  Artik kabak tadi bermeye basladi bu fb
  Cevapla
 • *_1453 _* 2 hafta önce Şikayet Et
  Fb Ts sahasında eze eze yendi bunu hazmedemeyenler taraftarlar sahaya indi ve FB li oyuncular doğal olarak kendilerine saldıran taraftarı dövmek zorunda kaldı ve gereğini yaptı.
  Cevapla
 • Vatandaş38 2 hafta önce Şikayet Et
  Eee TFF senin oyuncağın mı? Çıkmazdan çıkma yeter artık çocuk gibisin o olmazsa bu olsun yoksa oynamam, git artık yeter ülke ve FB senden kurtulsun
  Cevapla
 • aga 2 hafta önce Şikayet Et
  İstifa et artık.
  Cevapla
 • Yaman 2 hafta önce Şikayet Et
  Kendi hakemlerine güvenmeyen, hatta yabancı hakem şartı koymak Türk halkına ve hakemlerine yapilabilecek en büyük hakarettir. Biz bir maçı yönetemeyecek kadar acizmiyiz bre buynuzlu koç. Arabistan'a giderken milliyetçilikten dem vuruyordun şimdi ne olduda yabancı hakem istiyorsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle