Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e suç duyurusu

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e suç duyurusu
Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e suç duyurusu
GİRİŞ 28.02.2024 17:58 GÜNCELLEME 28.02.2024 17:58
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Sarı-lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı şahsın, 27.02.2024 ve 06.11.2023 tarihinde yaptığı haddini, sınırını aşan, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik etme niteliğindeki açıklamaları kamuoyunun malumudur. İlgili şahıs hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi.

Dursun Özbek'e yanıt

Ayrıca Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in dün yaptığı açıklamalara, sarı-lacivertli kulüp resmi internet sitesinden yanıt verdi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz. Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz. Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır. Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

3 Temmuz’un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır. Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi kulübün FETÖ’nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak, “Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor. Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz; Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı. Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar.

Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir “deli saçması” veya “ahmakça ifadeler” olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz. Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz:

Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir. Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır. Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz. Bununla birlikte kulübümüzün DNA’sını Kurtuluş Savaşı’nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır. DNA’mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız."

Galatasaray'dan videolu cevap

Öte yandan Galatasaray da sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla Fenerbahçe'ye yanıt verdi.

Söz konusu paylaşımda, “Hiç boşuna uğraşmayın çünkü içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez.” ifadeleri yer aldı. 

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 150
 • Tarafsız 1 ay önce Şikayet Et
  Bu karşılıklı tiyatroya inanmayın, ikiside aynı ağababaların kriptoları. Maksat milleti bölüp karanlık emelleri için kullanmak, yerel seçim öncesi fazla kudurdu bunlar, acaba neden.
  Cevapla
 • alayınıza isyan 1 ay önce Şikayet Et
  ali koç'un derhal tutuklanarak osman kavala'nın yanına konulması lazım. savcılar göreveeeeeeeeeeeeeeeee
  Cevapla
 • kmk 1 ay önce Şikayet Et
  Galatasaray ve Fenerbahçe külüpleri ivedilikle kapatılmalı...
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Al birini vur ötekine ikiside ayni
  Cevapla
 • Uyarıcı 1 ay önce Şikayet Et
  Narsist kişilik bozukluğu, karakter bozukluğu, zihniyet bozukluğu, ahlak bozukluğu, din ve vicdan bozukluğu..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle