Fenerbahçe'den MHK'ye Pendikspor-Galatasaray maçı tepkisi!

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çağlan Kızılhan'dan Galatasaray maçıyla ilgili açıklama geldi.

Fenerbahçe'den MHK'ye Pendikspor-Galatasaray maçı tepkisi!
Fenerbahçe'den MHK'ye Pendikspor-Galatasaray maçı tepkisi!
GİRİŞ 03.12.2023 19:17 GÜNCELLEME 03.12.2023 19:30
Bu Habere 132 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çağlan Kızılhan'dan Galatasaray maçıyla ilgili açıklama geldi.

İşte o açıklama:

"Sadece bir haftalık süreçte yaşananlardan hareketle;

• 26 Kasım 2023 tarihinde, Takımımızın VavaCars Fatih Karagümrük ile oynadığı maçta, hakemler hem Fenerbahçemizin 33. dakikada hem de VavaCars Fatih Karagümrük'ün 52. dakikada %100'lük penaltı pozisyonlarında yanlış karar vermiştir.

• Maçımızın sona ermesinin hemen ardından malum kulüp tarafından sanki sadece Takımımız lehine hata yapılmış, Fenerbahçe bu şekilde maçı kazanmış gibi yaygara koparılmış, "Fenerbahçe hakemler tarafından kollanıyor" algısı yaratılmıştır.

• Kulübümüz, 27 Kasım Pazartesi günü rakibimizin ve Fenerbahçemizin verilmeyen penaltıları üzerine oluşturulmaya çalışılan algılara karşılık; maçımızın VAR kayıtlarının açıklanmasını, tüm maçların VAR kayıtlarının açıklanmasını talep etmiş, maçın tekrar oynanmasına hazır olduğunu da belirtmiştir.

• Yine aynı gün daha haftanın maçları tamamlanmadan Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu, TFF resmi mecralarından yaptığı açıklama ile;

"MHK olarak, hakem performanslarını her hafta dikkatle takip ettiğimizi ve bazı hakemlerimizi, ilk yarı sonuna kadar dinlendirme kararı aldığımızı, aralık sonu yapılacak klasman değerlendirmelerinde bu analizleri dikkate alarak hareket edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak isterim." demiştir.

Bu açıklama sonrasında Fenerbahçe - VavaCars Fatih Karagümrük maçı hakemlerinin dinlendirileceği intibası oluşmuş; nitekim bu hafta itibarıyla şu ana dek her iki hakem de görev almamışlardır.

Bugün geldiğimiz noktada;

Dün akşam oynanan Siltaş Yapı Pendikspor-Galatasaray maçındaki fahiş hakem hataları yapıldığı kanaatine rağmen maçın VAR hakemi Mustafa Öğretmenoğlu bugün oynanan Trabzonspor-Mondihome Kayserispor maçında AVAR hakemi olarak görev almıştır.

Tüm bu yaşananlara rağmen Mustafa Öğretmenoğlu'nun ertesi günkü maça atanması doğal olarak kamuoyu tarafından sorgulanmaktadır.

Bir haftada bu yaşananlar, yıllardır Kulübümüzün anlatmaya çalıştığı, son haftalarda ise futbol kamuoyunun genelinde konuşulan 'atama yöntemi ile hakemlere mesaj verme' sorununun en son örneği olmuştur."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 132
 • Mete 2 ay önce Şikayet Et
  20 yıldır bu hakem işlerinden kimin karlı ciktigi ortadayken bazı mina koduklarim hala burada martaval okuyor mikikler...
  Cevapla
 • 6.11 2 ay önce Şikayet Et
  Yine haramzede f tipi gs düzeninin gsye ayrıcalık tanınması için hakemlere küçük bir hareketle verdiği büyük bir mesaj bu 3 senedir böyle işliyor zaten, f tipi büyükekşi istifa.
  Cevapla
 • Tonguç 2 ay önce Şikayet Et
  Yine 6 Kasım eziklikleri tutmuş bu sizden hiç geçmeyecek daha çok ağlayacaksınız 6, 6 diye miyavsporlular.
  Cevapla
 • Bahtiyar 2 ay önce Şikayet Et
  Haramzede miyavsporlular nasıl kudurmuş...
  Cevapla
 • 6 Kasım 2 ay önce Şikayet Et
  Yav kediciklere bak hırsızlıkları yüzlerine vurulunca nasıl kudurmuşlar, adam haklı fbye hata yapanı atama, gsye yapanı ata, hakkı sizin bünyeniz kaldırmaz alışmışsınız hak yemeye kediciksporlular...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle