Ali Koç: Sınıfta kalıyoruz!

Kulüpler Birliği ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Biz iyi oyuncu bulmakta sınıfta kalıyoruz. Doğru yabancı seçimi üstünde çok konuşuldu." dedi.

Ali Koç: Sınıfta kalıyoruz!
Ali Koç: Sınıfta kalıyoruz!
GİRİŞ 02.12.2022 19:22 GÜNCELLEME 02.12.2022 19:22
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Kulüpler Birliği'nin yabancı oyuncu kuralı için düzenlediği çalıştay sonrası başkan Ali Koç açıklamalarda bulundu.

"Konumuz yabancı oyuncu sayısıydı." diyen Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, "Nasıl olmalı, ne zaman olmalı? Biz bu çalıştayın ilkini yaptık. Güzel sonuçlar var. Enteresan fikirler var. Esas amacımız, artık önümüzü görebilir, istikrarlı modelin, o modelin hazırlanıp, açıklanıp en az 5 yıl boyunca devam etmesi. Arkadaşların yaptığı çalışmaya göre, biz bu kuralı değiştiren ülkeyiz dünyada. Son 18 yılda 10 kere değiştirmişiz. Değiştirmemizin altında bir mantık da yok." dedi.

"NET BİR KARAR VERMEDİK"

Yabancı sayısıyla ilgili net bir karar vermediklerini söyleyen Ali Koç, "14 yabancıya geçtikten sonra Avrupa'ya katılan Türk katılımında çeşitlilik olmuş. Akhisar, Sivas, Konya gibi... Ama kısacası biz kulüpler olarak Federasyonumuzla beraber bu işin adını koyacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Koç, "Son dönemde yerlilerin maliyeti de arttı. Biz kadro planlaması yapacaksak, önümüzü 5 sezon görmek istiyoruz. Ahmet Nur Çebi de buna benzer şeyler söyledi. Federasyonun bizimle beraber çalışma arzusunu motive edici buluyorum. Biz kulüpler olarak, federasyonumuzla bu işin adını koyacağız. Kulüpler Birliği olarak kendimiz bir pozisyon alalım ondan sonra federasyonla bir çalıştay yapalım." şeklinde konuştu.

"30 YAŞ ÜSTÜ YABANCI OLMASIN DEDİ"

"Biz gençlere en az süre tanıyan ligiz." diyen Koç, "Biz iyi oyuncu bulmakta sınıfta kalıyoruz. Doğru yabancı seçimi üstünde çok konuşuldu. Bazı arkadaşlar 30 yaş üstü yabancı olmasın dedi. Biliyorsunuz yabancılar son kontratında bize geliyor." ifadelerini kullandı.

Ali Koç, "Sayın Çebi, kendi penceresinden haklı. 7+4'e göre planlamamı hazırladım diyor. Haksız kimse de yok. Temmuz 1'de transfer başlıyor, temmuzun sonunda bize söylendi. Biz kadro planlamasını yapacaksak, önümüzü yarım sezonluk, bir sezonluk değil, 5 sezon görmek istiyoruz" dedi.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 9
 • objektif sporsever 1 yıl önce Şikayet Et
  Senelerdir hiçbir başarısı olmayan adam kulublerbirliği başkanı oldu ve nasihat veriyor
  Cevapla
 • Bozok 1 yıl önce Şikayet Et
  Ağlamak bir takıma bu kadar mı yakışır Fener ağlama...
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 1 yıl önce Şikayet Et
  Megafonum da megafonum. Nerde benim megafonummmmm
  Cevapla
 • Fırtına 1 yıl önce Şikayet Et
  5 sezonluguna yabancı transferi yasaklayacan o zaman türk futbolu kalkınır kulüpler borç batağından çıkar her kulüp alt yapısına önem verir
  Cevapla
 • kerem 1 yıl önce Şikayet Et
  haklısın, ondan sonra tarıklara, ozan tufanlara basarsın 10-15 m euroları 5 senede bütün kulupler batar...
  Cevapla
 • Burhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok biliyorsun sen gıcık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle