Ali Koç'tan yabancı hakem açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "22-23 hakemimiz var. 29 hakeme ihtiyacımız var. O 6 eksiği yabancı hakemlerle giderme konusunda ısrarlar var. Yabancı hakem konusunu biz bir kez daha ileteceğiz" dedi.

Ali Koç'tan yabancı hakem açıklaması!
Ali Koç'tan yabancı hakem açıklaması!
GİRİŞ 24.11.2022 19:42 GÜNCELLEME 24.11.2022 20:18
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Kulübü ve Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

"Bu durum kaçak bir şekilde stada girmek gibidir, hırsızlıktır"

İlk olarak korsan yayın konusuna değinen Ali Koç, "Sayın Acun Ilıcalı sağ olsun geldi, bize dünyada ne oluyor, kendi dünyasında ne oluyor, izah etmeye çalıştı. Türk futbolundaki değer düşüşünü de hepimiz biliyoruz. Unsurlardan biri de korsan yayıncılık. 10 kişiden 8'i 7'si korsan bir şekilde maçları izlediğini gördük. Bu durum kaçak bir şekilde stada girmek gibidir, hırsızlıktır" dedi.

"Kanun çıktı ama sorunu çözüyor mu?"

"Avrupa'da neredeyse birçok ülkede korsan yayın nedir bilinmiyor" diyen Koç, "Kanun çıktı ama sorunu çözüyor mu? Abone sayısı arttığında çift taraflı kazanım olacak. Ücretler de düşecek, yayıncı kuruluş da kazanacak" ifadelerini kullandı.

"Korsan yayın 81 dakikada kesiliyor"

"Artık kullanıcı bazında da cezaların getirilmesi gerekiyor" diyen Ali Koç, "Acun beyin getirdiği önerilerin biri bu. Şimdi nasıl oluyor? TFF tespit ediyor. İletiyor. Korsan yayın 81 dakikada kesiliyor. Zaten maç 90 dakika. Burada kaybeden kulüpler, yayıncı kuruluş ve TFF. Sorun ortada. Bir adım atıldı ama birkaç adım daha atılması lazım" diye konuştı.

"Avrupa'da bile konuşulur hale gelmiş"

Hakemler ve yabancı hakem konusuna da değinen Koç, "Son 10 yılda hakemlerden en çok yanan bir kulübün başkanı olarak söylüyorum; bu kronik bir sorun. Gelişerek, artarak bir sorun haline geldi. Türkiye'de başarıların sadece sahada elde edilmediği algısı Avrupa'da bile konuşulur hale gelmiş. Bunu bizzat hoca ararken yaşadım, duydum" dedi.

"Bazı ülkelerden de olumsuz cevaplar geldi"

"Yabancı hakemle ilgili iki konu var. VAR mı, orta hakem mi?" ifadelerini kullanan Koç, "22-23 hakemimiz var. 29 hakeme ihtiyacımız var. O 6 eksiği yabancı hakemlerle giderme konusunda ısrarlar var. TFF ise VAR tarafında bunu yapmaya çalışıyor. Bazı ülkelerden de olumsuz cevaplar geldi. Bir girişim var. Ortaya yabancı hakem konusunu biz bir kez daha ileteceğiz. Dünyaya bakınca Suudi Arabistan ve Yunanistan yabancı hakem kullanılıyor. Diğer ülkelerde de hakem değişim programı var" diye konuştu. 

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 11
 • Eskimalatyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yabancı hakem konusu bir daha açılmamak üzere kapatılmalıdır. Zaten oynayan futbolcuların tamamına yakını yabancı bir de yabancı hakem getirilirse futbolumuz tamamen yabancı olur. Ezeli rakibimiz olan Galatasaray UEFA kupasını kazandığında bu kadar yabancı oyuncu ülkemizde yoktu. Milli takım başarıdan başarıya koştuğunda bu kadar yabancı oyuncu ülkemizde yoktu. Hem ülkemizin dolarları ve euroları dışarıya gidiyor hem de başarı yok.
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Yabancilarda profesyonellik var gelsinler
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Malatyalı akıncım gerçekler acıdır. Ses etmeyin su için geçer. Rum takımı fenerin her zaman ki hali. Açın basketbol izleyin.futboldan size fayda yok.
  Cevapla
 • 1234567 Adana 1 yıl önce Şikayet Et
  ali ağam feneri bırak federasyon başkanı ol; o da kesmesse UEFA, FIFA başkanlığına oyna !!!
  Cevapla
 • kerem 1 yıl önce Şikayet Et
  bu kalitesiz lige aylık 180 tl para isteyeceksin sonrada korsan yayından şikayet edeceksin. Ne zaman ligi kaderini hakemler değil futbol belirler, o zman lige kalite gelir. gs 13 haftanın 10 haftası doğranması su an 10 puan farkla liderdi.
  Cevapla
 • tolo 1 yıl önce Şikayet Et
  Sizin maçları ivan bebek yönetsin. yabancı hayranı hepsi zaten.
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  Yabancilarda profesyonellik, yerlilerde Adam kayirma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle