Fenerbahçe'den UEFA'ya 'Putin' savunması!

Fenerbahçe Kulübünün resmi internet sitesinden Dinamo Kiev maçında yaşananlarla ilgili bir açıklama yayınlandı.

Fenerbahçe'den UEFA'ya 'Putin' savunması!
Fenerbahçe'den UEFA'ya 'Putin' savunması!
GİRİŞ 30.07.2022 15:24 GÜNCELLEME 30.07.2022 17:46
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe, Dinamo Kiev karşılaşmasında yaşananlarla ilgili açıklama yayınladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

"Kulübümüz; 27 Temmuz 2022’de oynanan Dinamo Kiev maçına dair yaşananların iki tarafını da anlatan, bu konu ile Fenerbahçe’nin kurumsal kimliğinin hiçbir bağı ve bağlantısının olmadığını yansıtan, Fenerbahçemizin spor kulübü rolü ile bu konuda ilk günden itibaren ortaya koyduğu hassas duruşu ve adımlarını bir rapor halinde ilgililere sundu.

UEFA’nın ‘uygunsuz davranış’ tanımıyla soruşturma açtığı henüz Disiplin Kurulu’na aksettirilmeyen konuyla ilgili Kulübümüz, konuyu hassasiyetle ele alarak hızlı bir şekilde kapsamlı bir beyanname hazırladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’na hitaben yazılan ve federasyon aracılığıyla UEFA’ya gönderilecek olan beyannamede; Kulübümüzün, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı ilk gün olan 24 Şubat 2022’den bu yana kurumsal olarak aldığı pozisyon ve bugüne kadar gelen süreçte yaptıkları ayrıntılı bir şekilde somut gerçeklerle ortaya kondu.

Beyannamede, Kulübümüzün maçtan bir gün sonra yayımladığı resmi açıklamada vurguladığı gibi, söz konusu söylemin kesin bir dille reddedildiğinin, markamızın değerleriyle ve bugüne kadar toplumsal ve insani konulardaki refleksleriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığının tekrar altı çizilirken; savaş mağduru masum insanlara ve çocuklara dikkat çekmek, konuya dair farkındalık yaratmak ve maddi-manevi destek sağlayabilmek amacıyla 19 Nisan’da Shakhtar Donetsk kulübü ile oynanan ‘Barış için futbol’ temalı dostluk maçı, Kulübümüzün kurumsal tutumunun en net örneği olarak gösterildi.

Kulübümüz, 120 dakikalık bir müsabakada tribünlerin bir bölümünden yükselen 20 saniyelik bir söylemden siyasi bir tutum anlamı çıkarılamayacağını, kulübün tüzel kişi olarak sorumlu tutulmasının kesinlikle adil olmayacağını vurguladı.

Ayrıca maç öncesi ve maç sırasında, gol sonrasında Dinamo Kievli oyuncuların taraftarımızı galeyana getiren tahrik edici hareketlerini çok net bir şekilde görseller ve videolarla ortaya koydu.

Kulübümüz ayrıca hem ilk maçta seremonide giydiği ‘Savaşı durdurun’ tişörtlerinin hem de İstanbul’da oynanan maç öncesi iki kulübün heyetlerinin dostluk yemeğinde bir araya geldiği görüntüleri de paylaştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak maçtaki anlık söylemi kabul etmediğimizi vurguluyor;
bu konunun Kulübümüzle, marka kimliğimizle bağdaştırılmasına izin vermeyeceğimizi bir kez daha net bir dille belirtiyoruz."

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.
YORUMLAR 10
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Kendi taraftarının bilinçsiz ve sorumsuzluklarını kapatmaya çalışan, takımına yararı olmayan bir topluluk. Kıvırmanın alemi yok, kes cezasını sahalardan men et, ama nerede o adalet. Özür bile yok, Ülkeyi küçük düşürmesi umrumda olan.
  Cevapla
 • Duayen 1 yıl önce Şikayet Et
  Hadi len ordan
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Üç gün olmuş olay yaşanalı yeni açıklama yapıyorlar
  Cevapla
 • Millet 1 yıl önce Şikayet Et
  Putin ne yapmis abd her gun binlerce musluman olduruyor hain itler
  Cevapla
 • 2735455 1 yıl önce Şikayet Et
  tipik chp zihniyeti biri katlederken oda katalediyo haklı görüyo zalim. rusyanın sömürgeci bir ülke olduğunu anlaman için geçmişe bak...!
  Cevapla
 • gezici kütüphane 1 yıl önce Şikayet Et
  senin gibi bozguncu bir grup
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle