Aziz Yıldırım: Hesap verme vakti, sabırsızlıkla bekliyoruz!

Fenerbahçe Kulübü Eski Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici arkadaşları, Yargıtay'ın 3 Temmuz sürecinin ardından verdiği onama kararının ardından açıklama yaptı.

GİRİŞ 28.12.2021 10:17 GÜNCELLEME 29.12.2021 00:53
Bu Habere 30 Yorum Yapılmış

Eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin "Futbolda Şike Davası"nda haklarında verdiği beraat kararıyla ilgili açıklamada bulundu.

Medya kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklamada, "Evrensel hukukun temel ilkelerine aykırı bir biçimde 10 yıldır kanıtlamaya çalıştığımız 'Masumiyetimiz', Yargıtay'ın beraat kararlarını onaylamasıyla tescillenmiş oldu. Bizler için, 2011 Mayıs'ında Sivas'ta attığımız 4. golden sonra tartışmaya kapalı olan gerçeği bu vesileyle bir kez daha haykırıyoruz, 2010-2011 sezonu şampiyonu, adıyla, takımıyla ve taraftarıyla Fenerbahçe." denildi.

Beraat kararından duyulan mutluluğun dile getirildiği açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Evlatlarımızın saçlarını koklayamadığımız, sevdamız Fenerbahçe'yi soluyamadığımız, sevdiklerimize dokunamadığımız günlerden bugünlere, bizleri hiç yalnız bırakmayan Fenerbahçe taraftarına ve sürece olumlu anlamda katkı sunan, bununla birlikte adaletin tecil etmesinde rol oynayan tüm siyasilere ve yargı mensuplarına teşekkür ederiz. Tutsak günlerimizde korkusuzca bizi ziyarete gelip moral verenleri hayatımızın en değerli anıları içinde daima yaşatacağız. Dokunma yanarsın tehdidi ile arkasına bakmadan çekip gidenleri, destek veriyormuş gibi gözüküp arkamızdan kurulan kumpasa yardımcı olanları da asla unutmayacağız."

Bundan sonraki hukuki sürecin takip edileceğinin vurgulandığı açıklama, "Şimdi Fenerbahçe'ye ve bizlere 10 yıldır bu acıları yaşatan tüm herkesin hesap verme vakti, sabırsızlıkla bekliyoruz. 'Darağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe' diyen Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu, Cemil Turan, Tamer Yelkovan ve Dava Arkadaşları." ifadeleriyle tamamlandı.

YORUMLAR 30
 • kocero 11 ay önce Şikayet Et
  Senin beklediklerini ben soylemeyecem sen zaten gerekeni duyuyorsun
  Cevapla
 • Fenerbahçeli 11 ay önce Şikayet Et
  Hadi bakalım Trabzonspor şimdi nasıl hesap vereceksiniz. Ne oturdu ama içinize 2011 ŞAMPİYONU FENERBAHÇE dır. Kupa orda gelin alın.
  Cevapla
 • Salim 11 ay önce Şikayet Et
  Şimdi de yargıya sallıyorlar, yok tek hakim karar vermiş, oyun oynanmış gibi. Ne kadar benziyorlar CHP'lilere.
  Cevapla
 • 61@61 11 ay önce Şikayet Et
  Komik çocuk trabzona dava açmak yürek ister buyrun bakalım
  Cevapla
 • Celal 11 ay önce Şikayet Et
  Yaşa başkan ne yaptıysan şikebahçe için yaptın şike de dahil. Ş.bahce Eskişehir ve Eskişehir- Trabzon maçları var bay Ersun un t.direktor olduğu Emre Belözoğlu da Trabzon burda kesin puan kaybedecek diyordu öylede olmuştu . Eskişehir iki maçta öyle dizilişler sergilemişti şike nasıl olur anlatıyor
  Cevapla
 • O k u r 11 ay önce Şikayet Et
  Aiziz Yıldırım şike tapelerini kabul etti. Fakat tapeler yasal yollardan dinlenmediği için delil sayılmadı. Bu durumda Aziz Yıldırım şike yapmamış mı oldu? Aziz Yıldırım Fetö sayesinde kurtuldu. Tapeler yasal yollardan dinlenseydi şike onaylanacaktı.
  Cevapla
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçe kulübünün şike davasında zararları çok büyük. TFF büyük tazminatlar ödemek zorunda kalabilir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle