MHK için Cüneyt Çakır-Fırat Aydınus iddiası!

DHA'nın haberine göre, MHK'nin yeni yapısı için şu an aktif hakem olan Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'nun yönetimi devralma ihtimali bulunuyor.

MHK için Cüneyt Çakır-Fırat Aydınus iddiası!
MHK için Cüneyt Çakır-Fırat Aydınus iddiası!
GİRİŞ 21.10.2021 20:15 GÜNCELLEME 21.10.2021 20:23
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Kulüpler Birliği ile TFF üyelerinin MHK konusunda dün toplanmasının ardından bugün istifa geldi. Eleştirilerin odağındaki MHK ve yürütülen sistem her kulübün tepkisini çekerken, Başkan Serdar Tatlı bugün görev yerine gelerek önce 10'uncu hafta maçlarının atamalarını yapıp ardından istifasını yazdı.

DHA'nın edindiği bilgilere göre; Kulüpler Birliği Vakfı ile TFF'nin yeniden yapılandırmak için görüşmeler yürüttüğü toplantıya davet edilmeyen Serdar Tatlı'nın bu duruma alındığı belirtildi. Ligin 10'uncu haftası yaklaştığı için hakem atamalarını MHK üyeleriyle birlikte yaptıktan sonra istifasını TFF Yönetimi'ne sunan Serdar Tatlı, hem toplantıya davet edilmemesini gerekçe göstererek hem de kulüplerin istediği yeni bir yapılanma çalışmasının önünü açmak için böyle bir karar alırken, Tatlı ile beraber MHK üyeleri de görevlerini bıraktı.

HAKEM CAMİASI DIŞINDA BİR İSİM...

TFF Yönetim Kurulu en kısa sürede toplantılar yaparak yeni MHK Başkanı ve üyelerinin atamasını gerçekleştirecek ya da belirlenecek yeni sisteme kadar geçici olarak bir uygulama seçecek. TFF'nin Aralık ayına kadar geçici bir süreyle hakem camiası dışından bir ismi MHK Başkanı seçeceği haberleri gelirken, belirlenecek bu isime kimlerin yardım edeceği de düşünülüyor.

CÜNEYT ÇAKIR-FIRAT AYDINUS MODELİ

Kulislerde dolaşan haberlere göre; MHK'nin yeni yapısı için şu an aktif hakem olan Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus'nun yönetimi devralma ihtimali bulunuyor. Çakır'ın başkan Aydınus'un başkan yardımcısı şeklinde düşünülen yapının hemen mi, yoksa devre arasında veya sezon sonunda da mı gerçekleşeceği tartışılmaya başlandı.

Öte yandan Aralık ayında belirlenecek yeni FIFA kokartlı hakemler listesinin de bu süreçte nasıl şekil alacağı merak konusu. MHK'de yaşanan bu 'tatsız' son futbolun içindeki dinamikleri yakından ilgilendirirken TFF Yönetimi ve Kulüpler Birliği Vakfı'nın karar alabilmek adına ivedi bir şekilde yeniden toplanması bekleniyor.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • ERENKÖYLÜ 1 ay önce Şikayet Et
  Çok bilmiş Erman ile Ahmet Çakar gelsin bakalım işin başına bide onları görelim :) :) :)
  Cevapla
 • adem 1 ay önce Şikayet Et
  Buyrun cenaze namazına...
  Cevapla
 • Hayrettin 1 ay önce Şikayet Et
  Niye ona buna bakıyorsunuz tv yorumcu şovmenleri var çakar ve erman getirin bakalım halledsinler
  Cevapla
 • ERENKÖYLÜ 1 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyorsun kardeşim, hadi bakalım çok bilmiş Erman ile Ahmet gelsin işin başına :) :) :)
  Cevapla
 • ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  o kadar yaygara çözüm bu mu yani, şaka gibi resmen ...
  Cevapla
 • osmanlı27 1 ay önce Şikayet Et
  bu ikili gelirse türkiye ligini hiç seyir etmem daha..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle