Fenerbahçe dolandırıldı! Kulüpten açıklama!

Fenerbahçe'nin Miha Zajc'ın transferinin son taksitinde bir dolandırıcılık yaşandı. Sarı-lacivertli kulüpten konuyla ilgili açıklama geldi.

Fenerbahçe dolandırıldı! Kulüpten açıklama!
Fenerbahçe dolandırıldı! Kulüpten açıklama!
GİRİŞ 27.09.2021 23:40 GÜNCELLEME 27.09.2021 23:43
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe’de 31 Ocak 2019’da kadroya katılan Miha Zajc’ın transferi için İtalya’nın Empoli kulübüne ödenmesi gereken son taksitte büyük bir skandal meydana geldi.

Fenerbahçe, Empoli’ye ödenmesi gereken 831 bin 929 euro 50 sent tutarındaki transfer taksitini Doetinchem’deki bir otomobil şirketine gönderdi. 25 Eylül 2020’de transfer taksitinin son tutarı için Empoli’den bir hatırlatma maili geldi, hemen ardından da farklı bir adresten sahte mesaj ulaştı.

YENİ HESAP NUMARASI GÖNDERİLDİ

Bu mesajda Empoli’den daha önce gelen mailin görmezden gelinmesi istendi. Fenerbahçe’ye yeni bir hesap numarası gönderildi. Sahte mail Empoli’deki irtibat kişisinin adını içeriyordu.

PARA AKTARILDI

Yanlış mail adresi, doğru mail adresinden yalnızca bir harf farklıydı. Para gönderildi. Daha sonra otomobil şirketinin ortağı olan Doetinchem’den bir adamın ticari hesap numarasını içeren bir fatura iletildi.

MAHKEMEDEN İADE KARARI!

Fenerbahçe, paranın yanlış hesaba aktarıldığını anladı. Kulüp, ikinci bir ortak olan Doetinchemmer’den ve şirketlerinden miktarı geri talep etti. Olay mahkemeye taşındı. Mahkeme, Fenerbahçe ile sanıklar arasında geçerli bir anlaşma olmadığına karar verdi. Fenerbahçe’ye aktarılan tutarı artı yapılan masrafları iade etmelerine emredildi.

Gökhan Dinç: Fenerbahçe'nin dolandırılması yılın fıkrası!

FENERBAHÇE'DEN KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA!

Fenerbahçe, Miha Zajc transferiyle ilgili bir açıklama yayımladı. Sarı Lacivertliler'den yapılan açıklamada, ödeme adresiyle Empoli'nin adresinin başka olduğunu ve yapılan ödemenin kulübe geri iadesi konusunda karar alındığını duyurdu.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle: 

"Son birkaç gün içerisinde Hollanda Gelderland bölge mahkemesinde kazandığımız bir dava üzerine dış basın kaynaklı olarak dijital ve yazılı mecralarda gündeme gelen bir haber ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği doğmuştur.

31 Ocak 2019’da, İtalya’nın Empoli kulübünden transfer ettiğimiz Miha Zajc’ın transfer ücretinin 830.929,50 euro’luk son taksitinin, Empoli’nin banka hesabına yatırılması adına 30 Eylül 2020 tarihinde işlem yapılmıştır.

9 Ekim 2020 tarihinde Empoli FC’den gelen ödeme talebinin ardından fatura adresini araştıran kulübümüz yetkilileri, söz konusu miktarın Hollanda merkezli bir araç alım-satım şirketinin hesabına geçtiğini saptamış ve şirketten bu miktarın iadesi talebinde bulunmuştur.

Kulübümüz, Hollanda merkezli şirketin geri ödemeyi reddetmesi sebebiyle hızlı bir şekilde Hollanda yargısı nezdinde ilgili şirket hakkında şikayette bulunmuş ve ödenen ücretin iadesi talebiyle mahkemeye başvurmuştur.

4 Ağustos 2021 tarihinde, Hollanda Zupthen’deki Gelderland bölge mahkemesi, bahsi geçen şirketin kulübümüze geri ödeme yapmasına hükmetmiştir.

Geri ödeme süreci başlatılmış ve bu doğrultuda ilgili şirket nezdindeki tüm hukuki yaptırımlar kulübümüzün lehine gerçekleşmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • Erdi 4 hafta önce Şikayet Et
  Son taksit yanlış yere gitmiş vay arkadaş bu nasıl iş ya...
  Cevapla
 • vatandaş 4 hafta önce Şikayet Et
  çok ayıp ..
  Cevapla
 • veli 4 hafta önce Şikayet Et
  ali koçu neden holdingin başına getirmedikleri belli oldu...
  Cevapla
 • Mehdi 4 hafta önce Şikayet Et
  Günah ortaya çıkınca günah oluyor. Yanlış ortaya çıkınca yanlış oluyor.
  Cevapla
 • istanbullu. 4 hafta önce Şikayet Et
  neredesin aziz yıldırım. fenerbahçe ne hallere düştü.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle