Ali Koç'tan sürpriz teknik direktör ve Aziz Yıldırım sözleri!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, gündemdeki konulara ilişkin ve seçime dair açıklamalarda bulundu ve "Teknik direktör konusunda sürpriz olabilir" dedi.

GİRİŞ 23.06.2021 11:37 GÜNCELLEME 23.06.2021 11:49
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FOX TV'de gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ali Koç, "Teknik direktör konusunda bir sürpriz olabilir. Alman ve Portekiz ekolüne bakıyorduk. Fakat burada bir değişiklik olabilir. Hafta başında açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

"AZİZ YILDIRIM'IN BASIN TOPLANTISINI CANLI YAYINLAYACAĞIZ"

"Biz seçim döneminde FBTV ekranlarına çıkamamıştık. Fakat Başkanımız Aziz Yıldırım'ın yarın bir basın toplantısı var. Bunu FBTV'den canlı yayınlayacağız. Biz seçim zamanında kendi kanalımıza çıkamamıştık ama bu anlayışı değiştiriyoruz. Üç sene daha yetki istiyoruz. Özellikle futbolda camianın hak ettiği başarıları, Fenerbahçeli çocukların mutlu olacağı günleri yaşatmak istiyoruz."

"EKONOMİK OLARAK EN KÖTÜ DURUMDA OLAN FENERBAHÇE"

"Ekonomik olarak 3 büyük kulüp arasında en sıkıntılı kulüp Fenerbahçe. Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma bizler için çok önemliydi. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim ek gelir modelleri yaratmamız gerekiyor."

"SAHİPLİK MODELİ MÜMKÜN DEĞİL"

"Saha dışında da çok fazla Ali Koç'un başarısızlığı için uğraşan gruplar var. Kullandığım her kelimeyi cımbızla seçiyorum. Avrupa'da Bayern, Barcelona, Benfica, Real Madrid gibi dernek modellerinde olan ve başarılı olan kulüpler var. Fakat UEFA'nın düşüncesine göre, Türkiye'de dernek yapısında olan kulüpler uzun vadede başarılı olamıyor. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Buradan, 'Ali Koç, Fenerbahçe'yi satıyor' gibi anlamlar çıkarılmasına şaşırıyorum. Büyük kulüplerin hiçbirinin sahiplik modeline geçmesi mümkün değil. Böyle bir yanlış anlaşılmaya hiç gerek yok."

"SİVAS MAÇINDAKİ RUHSUZLUK BENİ ÇILDIRTTI"

"Fazla centilmenlik ne yazık ki fayda değil, zarar getiriyor. Biz sürekli iyi gençinelim, birlik olalım, sorunlarımız aynı, barış ortamı olsun istedik ama tek kulüple bu iş olmuyor. Biz bu değerlerden vazgeçmeyeceğiz. Fakat bizi ısırmaya kalkarsanız artık reaksiyonumuz misliyle karşılık olacak. Sivas maçındaki ruhsuzluk bizi çıldırttı. Bundan sonra Samandıra'da disiplin ve aile ortamı çok daha farklı olacak."

"TFF VE KİŞİLERE DAVA AÇACAĞIZ"

"Birkaç gün sonra 3 Temmuz'un 10. yılı olacak. Biz yılmadık, usanmadık, savaştık, mücadele ettik, sabırlı olduk, inandık, haklıydık ve kazandık. Fakat bunun maddi manevi kulübümüze büyük zararı oldu. Davanın bu kadar uzun sürmemesi gerekiyordu. Halka açık bir kulüp olarak bu davanın hesabını soracağız. Ağustos ayına kadar süremiz var. O zamana kadar davaları açmak zorundayız. Kime karşı dava açacağız? Tek bir kurum var. TFF'ye karşı dava açacağız. Tüzel kişiliğe kesin olarak dava açacağız. Kişilerle ilgili de açılacak davalara avukatlarımız karar verecek."

"TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA SÜRPRİZ OLABİLİR"

"Teknik direktör konusunda bir sürpriz olabilir. Alman ve Portekiz ekolüne bakıyorduk. Fakat burada bir değişiklik olabilir. Hafta başında açıklayacağız. Taraftarlarımızın içi rahat olsun."

YORUMLAR 18
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  hala aziz yildirima laf sokma derdindesin sende bu kafa oldugu surece sen bu klupte basarilida ollamazssin
  Cevapla
 • HRK 2 yıl önce Şikayet Et
  Ali Koç bak kardeşim yorma bizi daha senden şunu yaptım bitti diye bir şey duymadım. çek'li çak'lı konuşuyor havanda su dövüyorsun biz bunlara eski Türkiye'den alışkınız. Hadi aslanım sen git eve yat... Bu işler sana göre değil
  Cevapla
 • marslı 2 yıl önce Şikayet Et
  ek gelir modeli mi lazım. sen önce elindeki paranın ve topcunun kıymetini bil. parayı yabancılara çarçur edeceğine Ömer Faruk gibi gençleri çıkart altyapiyadan oynat iki sene borç da kalmaz elinde piyasa değeri olan topçu da olur. ne bu yabancı hayranlığı. tazminat ödemekten başka ne geçti eline yabancıdan. nasıl tüccarsin la sen. bi de bankalarla anlaştım diye seviniyon. Ömer Faruk u bile kaçırdın elinden. deden olsa kulağından çeker atardı seni.
  Cevapla
 • KaleliER 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence Emre devam etmeli . Nokta .
  Cevapla
 • Nazım vatan 2 yıl önce Şikayet Et
  Rahmetli Mustafa Koç iyi bir işadamıydı hayırseverdi başarılıydı Ali bey de inşalah Fenerbahçe de başarılara imza çakar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle