Fenerbahçe'den Trabzonspor'a sert cevap!

Fenerbahçe Kulübü bugün resmi internet sitesinden bir yazı yayınladı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamalarına sert yanıt verdi.

Fenerbahçe'den Trabzonspor'a sert cevap!
Fenerbahçe'den Trabzonspor'a sert cevap!
GİRİŞ 15.06.2021 13:38 GÜNCELLEME 15.06.2021 13:40
Bu Habere 216 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Kulübü bugün resmi internet sitesinden bir yazı yayınladı ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun açıklamalarına sert yanıt verdi. Sarı Lacivertliler açıklamada, "Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun, bu hain örgütün değirmenine su taşıyan açıklamalarını ise büyük bir şaşkınlıkla takip ettik." ifadelerine yer verdi.

İşte Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde:

Hain Fethullahçı Terör Örgütü’nün planlaması ve azmettirmesiyle Fenerbahçemize kurulan kumpas davasında mahkeme hükmünün açıklanmasıyla sanıkların aldığı binlerce yıllık cezaların, ülkemiz medyasının yanı sıra dünyanın önde gelen medya kuruluşlarında da geniş yer alması ve Kulübümüzün haklılığının tescil edilmesi herkesin malumudur.

4 Haziran 2021 günü, ilk günden beri duruşunu değiştirmeyen, büyük bir inançla kumpasın karşısında duran Fenerbahçemizin masumiyeti, Türk mahkemeleri tarafından toplumumuza ilan edilmiştir.

Yargıtay süreci sonrası nihai kararın tebliğ edileceğini bilmekle birlikte Yüce Türk yargısının hainleri sevindirmeyeceğine dair inancımız tamdır.

Tüm bu gelişmelerin ışığında, toplum olarak FETÖ’nün her alanda ülkemize verdiği zararın karşısında yekvücut durmamız gereken bu süreçte, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun, bu hain örgütün değirmenine su taşıyan açıklamalarını ise büyük bir şaşkınlıkla takip ettik.

Ayrıca ülkemizin bağımsız yargısının kararlarını açıkça tanımayan ve uluslararası spor kuruluşlarını yüce Türk mahkemelerinin ve adaletin üstünde tutan bu açıklamalar oldukça kaygı verici ve itibar zedeleyicidir.

Kaldı ki Sayın Ağaoğlu’nun bahsettiği UEFA ve CAS kararları, sanıkların hüküm giydiği sahte deliller ve iftiralar ışığında hazırlanmış iddianame baz alınarak verilmek zorunda bırakılmıştır.

Fenerbahçe; 10.yılına sayılı günler kala hain kumpasın bu ayağına da vakti geldiğinde ‘fener’ tutacak ve hesap soracaktır.

Bu doğrultuda, ülkemizin güzide bir spor kulübünün başkanı olan Sayın Ahmet Ağaoğlu’nu, konumu gereği sahip olduğu etki alanıyla birlikte gelen toplumsal sorumluluğa uygun bir şekilde davranmaya davet ediyor;

Kendisinin, toplumu ve Türk futbolunun ihtiyacı olan birliği temelden sarsabilecek, devletimizin ve yargımızın güvenilirliğine zarar verecek kışkırtıcı söylemlerden kaçınmasını bekliyoruz.

Ahmet Ağaoğlu ne demişti?

Trabzonspor Kulübü Olağan Divan Genel Kurulu Toplantısı'nda dün açıklamalarda bulunan Ahmet Ağaoğlu şu sözleri kullanmıştı:

“Ülkede insanların hala anlamakta zorlandığı ya da anlamak istemediği bir şey var. Sportif ceza ile hukuk mahkemelerinin verdiği ceza farklıdır. Futbol maçı esnasında sert müdahale ile rakibin ayağını kırarsınız, 3-4 maç ceza alırsınız. Bu sportif cezadır. Sokakta birinin ayağını kırarsınız belki 3-5 yıl ceza alırsınız. 2010-11 yılında sportif suç işlenmiştir. Cezası da UEFA tarafından verilmiştir. İnsanlar hala anlamıyorsa UEFA’nın 2011 yılında yayınladığı bültene baksınlar. Bulmakta zorlanan varsa bende var, kendilerine veririm. Bu konunun Trabzonspor tarafından tartışılacak hiçbir tarafı yoktur. Kesinleşmiş bir şike vardır. Cezası da UEFA tarafından verilmiş, CAS ve İsviçre Federal Mahkemesi tarafından onaylanmıştır. Ceza tarafını konuşuyorlarsa o farklı bir şey."

ETİKETLER
FENERBAHÇE BEKO
YAZDIR
YORUMLAR 216
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Ahmet Ağaoğlu doğru söylüyor ve sen ne yapıyorsun ali koç fener camiasını ve fener taraftarını şike yokmuş gibi gösterip sadece günü kurtarmak amacıyla şov yapıyorsun ve yalan söylüyorsun.hatırlatayım şike delilleri gerçek sadece deliller usulsüz toplandığı için yargılanan şahışlar berat aldı sadece o kadar bu son açıklanan kararlar.
  Cevapla
 • Tarık 1 ay önce Şikayet Et
  Trabzonspor 2010 Ve 2011 Şampiyonluğu İle 7 Lig Şampiyonluğu Kupası Kazanmıştır.ali koş fenerliler bu gerçeği UEFA, CAS Ve İFM tescil etmiş ve fenerin şike yaptığını onaylamıştır.fenerbahçe öyle veya böyle şike yaptın,bütün spor branşlarında kural diyor ki şike ve hile yapmak yasaktır.Kural Dışıdır.fenerliler siz bunları bile bile, göz göre göre şike yapıyorsanız sonuçlarına katlanacağım diyorsunuz demektir.
  Cevapla
 • Tarık 1 ay önce Şikayet Et
  Trabzonspor 2010 Ve 2011 Şampiyonluğu İle 7 Lig Şampiyonluğu Kupası Kazanmıştır.ali koş fenerliler bu gerçeği UEFA, CAS Ve İFM tescil etmiş ve fenerin şike yaptığını onaylamıştır.fenerbahçe öyle veya böyle şike yaptın,bütün spor branşlarında kural diyor ki şike ve hile yapmak yasaktır.Kural Dışıdır.fenerliler siz bunları bile bile, göz göre göre şike yapıyorsanız sonuçlarına katlanacağım diyorsunuz demektir.
  Cevapla
 • 1 ay önce Şikayet Et
  Bu, fetöcü hakimleri, polisleri v.s içeri attıkları, ceza verdikleri HIRSIZLAR da dava açtılar mı bize kumpas kurdular diye, onların değirmenine su taşıyanlar olabilir dikkatli olmak lazım
  Cevapla
 • Sivas 1 ay önce Şikayet Et
  ah Trabzon ah bu sizin idareciler, Sizinle dalga geçiyor.... Zorda kaldıkça 2010/11 hatirlatip kendilerine yer yapiyorlar.. Ağaoğluna ,bir hatîrlatmada ben yapayım . FB ilk şikeyi 1995 te Trabzonda yapmıştı,hani 1_2 yenip şampiyon olmuştuya, orada satin almisti . Siz orayada göz atın ,2010/11 DEN SIZE EKMEK ÇÌKMAZ .!!!!!
  Cevapla
 • Halil 1 ay önce Şikayet Et
  sivaslı başkanın maçın ortasında kameralara gülüp herhalde eli ile 4 işareti yaparken rabia işareti yapmıyordu öyle değil mi.
  Cevapla
 • Züvaslı 1 ay önce Şikayet Et
  Evet evet başkanınız eliyle 4 işaret i yapip 4 yemiş ti Evet kardeş İstanbul takımlarının hiç bir şampiyonluğu helal değil dir doğru..araştır o 95 yılında neler oldu Ali Şen anlatsın sana TS ti yenmekle şampiyon olunmuyor sadece
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle