Ali Koç’tan Diyanet’e mektup! 'Kırgınım'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a mektup yazarak, kendisini Düzce'de bir camide eleştiren müftüye cevap verdi.

Ali Koç’tan Diyanet’e mektup! 'Kırgınım'
Ali Koç’tan Diyanet’e mektup! 'Kırgınım'
GİRİŞ 26.05.2021 11:10 GÜNCELLEME 26.05.2021 20:04
Bu Habere 88 Yorum Yapılmış

Düzce'de Akçakoca Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmada Selanik göçmenlerini hedef alması sonucu eleştirilerin hedefindeki isim oldu.

Filistin olayları ve Yahudilere değindiği vaazında Soytekinoğlu, Selanik göçmenleri için “Yüzde 90’ı Sabetayist. Aslında Müslüman değil” deyip Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a da göndermede bulunmuştu…

Müftünün vaazında isim vermeden şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bunlar dünyanın neresinde olursa, şu an ses çıkarmadıklarına bakmayın, İstanbul'da gezi olaylarında otellerinde insanları barındıran kimdi? Gene Yahudiler idi. Şu an bir şirketin bir takımın başkanı. Bunlar gücü, kuvveti eline geçirdiği zaman size de aynısını yaparlar”

SOYTEKİNOĞLU AÇIĞA ALINDI

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan gelişmeler üzerine Şaban Soytekinoğlu’nu açığa aldı.

KOÇ’TAN MEKTUP

Müftünün hedefindeki isim olan Ali Koç da, bu gelişmeler üzerine Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a bir mektup yazdı.

Koç, mektubunda şu ifadelere yer verdi;

* Kutsal mekanımız olan camilere bu nefret söylemini taşımak, hem de tamamen yalan yanlış bilgilerle ve iftiralarla bunu yapmak, hem çok üzücü hem de ürkütücü.

* İnsanlığın barışını savunması gereken bu zor günlerde umut aşılaması ve birleştirmesi beklenen bir din görevlisi nasıl bu kadar sorumsuzca davranabilir? İnanın bir cevap bulamıyorum.

* Dünyanın çok uzun zamandır karşı karşıya olduğu bir diğer salgın da “nefret söylemi” ve ne yazık ki bu salgınla mücadele edebileceğimiz bir aşı da yok.

* Ancak hep birlikte bu kişilere asla geçit vermeyerek nefret söyleminin olağanlaşmasına müsaade etmeyerek ve tolerans göstermeyerek anlamlı bir yol alabiliriz. Bu her şeyden önce çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzdur diye düşünüyorum.

*Kul hakkına girmeden, yalan söylemeden, iftiradan sakınarak yaşama sorumluluğuna sahip bir ailenin temsilcisi olarak derinden hissettiğim gönül kırgınlığımı sizinle paylaşmak istedim.

ETİKETLER
diyanet işleri
YAZDIR
YORUMLAR 88
 • Aga 6 ay önce Şikayet Et
  " Kutsal mekanımız olan camilere bu nefret söylemini taşımak"! Ulan sanamı kaldı bu sözleri söylemek! O mekan sana ait değil! Adından iyi biliyorsun. Müftü saf-doğru söylemiş ammaaaa bizim millet aaanlaaamaaaaz vesselam
  Cevapla
 • Caz 6 ay önce Şikayet Et
  Akçakoca müftüsü gibi biri çıkıyor Balkan Türklerine hakaret ediyor.Onu da hükümet düşünsün.Fanatik cahil yüzünden onbinlerce oy kaybedecek.
  Cevapla
 • Dalyan 6 ay önce Şikayet Et
  Selanikten göçenlerin çoğunluğu Turktur.
  Cevapla
 • Faruk 6 ay önce Şikayet Et
  Yarim doktor candan,yarım imam dinden eder.Akcakoca müftüsüne bak cami içine futbol girdirmiş,siyaset girdirmiş.
  Cevapla
 • Cemal 6 ay önce Şikayet Et
  Balkan Türk dernekleri Akçakoca müftüsü hakkında suç duyurusu yapsınlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle