Mesut Özil'den, Suriyeli yetimlere iftar sofrası

Mesut Özil, Türk Kızılay tarafından Suriye'de kurulan Taybe Yetimhanesi'nde kalan çocuklar ile ailelerine Razaman ayı boyunca iftar yemeği dağıttı.

Mesut Özil'den, Suriyeli yetimlere iftar sofrası
Mesut Özil'den, Suriyeli yetimlere iftar sofrası
GİRİŞ 10.05.2021 11:27 GÜNCELLEME 10.05.2021 17:48
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe'nin yıldız oyuncusu Mesut Özil, Türk Kızılay tarafından Suriye'nin İdlib kentinde kurulan Taybe Yetimhanesi'nde kalan çocuklar ile ailelerine Razaman ayı boyunca iftar yemeği dağıttı. Günde 567 kişiye iftar yemeği veren Özil, yetim çocukları, Ramazan Bayramı'nda da çeşitli hediyeler göndererek sevindirecek.İdlib'deki Kızılay Lojistik Merkezi'nde kurulan aşevindeki kazanlarda, günlük 4 bin kişilik yemek hazırlanırken, bunun 567 kişilik kısmı Özil'in bağışı ile yapılıyor. Hijyen kurallarına çok dikkat edilerek hazırlanan yemekler, üzerinde 'Mesut Özil' yazılı yemek kaplarına konularak dağıtıma hazır hale getiriliyor. Yemekler, iftar saatine yakın araçlarla Taybe Yetimhanesi'ne götürülüyor. Buradan da Kızılay görevlileri tarafından yetimhanedekiler ile çevre kamplarda kalanlara dağıtılıyor.Yetimhanede çocuklar için iftar sofrası kuruluyor. Günlük alınması gereken besin değerlerine göre hazırlanan iftar yemeklerinin ardından çocuklara, gofret ve dondurma gibi atıştırmalıklar da veriliyor. Özil'in savaşta baba ve aile üyelerini kaybeden çocukların yaşadığı yetimhaneye Ramazan Bayramı'nda çeşitli hediyeler de göndereceği öğrenildi.

ETİKETLER
Mesut özil
YAZDIR
YORUMLAR 61
 • Trabzonlu 1 ay önce Şikayet Et
  Allah niyetini kabul eylesin kardeşim..
  Cevapla
 • Taca 1 ay önce Şikayet Et
  Adamlara bak reklam demiş.Sizin futbolcularıniz ve zenginleriniz de reklam yapsın o zaman.Ellerinden tutan mi var?
  Cevapla
 • Doğrucu Davut 1 ay önce Şikayet Et
  Allah hayrını kabul etsin inşallah. Helal olsun sana Mesut
  Cevapla
 • Almancı 1 ay önce Şikayet Et
  Allah kabul etsin! Mesut Özil'i daima maç öncesi Fatiha okur ve ellerini dua için açarken görürüz! Burada takım zırzır yapmak ayıp değilmi arkadaşlar?! Allah daha fazlasını yapmasını nasip etsin!
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Mesut’un ailesi böyle bir evlada sahip olduğu için gurur duyuyordur. Mesut hiçbir zaman yaptığı iyilikleri söylemedi, olması gerektiği gibi sessizce yaptı. Basın duyurmuş bize de Allah razı olsun, Allah hayırlarını kabul etsin demek düşer.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle