beIN Sports, Ali Koç'a 'beFair' davası açıyor

Fenerbahçe ile Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Beinsports arasındaki gerginlik hukuki zemine taşınıyor. Katar merkezli yayıncı Fenerbahçe'nin son dönemdeki saha içi reklam panolarındaki tepkisiyle ilgili olarak Sarı Lacivertli kulübün başkanı Ali Koç'a dava açma kararı aldı.

beIN Sports, Ali Koç'a 'beFair' davası açıyor
beIN Sports, Ali Koç'a 'beFair' davası açıyor
GİRİŞ 22.02.2021 19:50 GÜNCELLEME 22.02.2021 20:07
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Süper Lig'in yayıncı kuruluşu Beinsports ile Fenerbahçe arasındaki gerginlik mahkeme salonlarına taşınıyor. İngiliz medyasından City A.M'in 'özel haber' olarak verdiği bilgilere göre; Katar merkezli yayıncı, Fenerbahçe başkanı Ali Koç'a son dönemde uygulanan Beinsports karşıtı politikalar sebebiyle dava açma kararı aldı.

"Fikri mülkiyet hakkının ihlali..."

Maç öncesi ve sonrasında verilen röportajlarda futbolcuların 'beFair' yazan tişörtler giymeleri, saha içi reklam panolarında kurum karşıtı benzer yazılar yazılması üzerine şirket, Ali Koç'a "fikri mülkiyet hakkının ihlali" gerekçesiyle dava açma kararı aldı.

Haberde Fenerbahçe'nin Beinsports'a bir "halkla ilişkiler savaşı" başlattığı belirtilirken Beinsports avukatlarının da İstanbul'daki ilgili mahkemeye 24 saat içinde gerekli evrakları sunacağı belirtildi.

Hande Sümertaş'la başladı, küfürlü tezahüratla devam etti...

Taraflar arasındaki gerginlik ilk olarak, geçtiğimiz yıllarda Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'e en yakın isimlerden biri olan Hande Sümertaş'ın beklenmedik şekilde görevinden ayrılarak Beinsports'a geçmesiyle başlamıştı. Fenerbahçe Kulübü, VAR görüntülerinin Beinsports tarafından Hande Sümertaş'ın talepleri doğrultusunda manipüle edildiğini iddia ediyordu. Bu tartışmalar arasında yayıncının taraftar tezahüratı yayın seçeneğinde Fenerbahçe'ye küfür edilen bir tezahüratın yayınlanması ve kurumun özür mesajının saat 19.05'e denk getirilmesi Fenerbahçe'nin tepkisinin daha da büyümesine sebep olmuş ve bu olayın ardından Sarı Lacivertliler, tepkiyi saha içine taşımışlardı.

"Paranızı keseriz" açıklaması daha da büyüttü!

Son olarak ise konu hakkında konuşan Digitürk'ün spordan sorumlu Grup Başkanı Rashed Al-Marri ise Sarı Lacivertliler'in son dönemde yayıncı kuruluş ile yaşadığı problemlerle alakalı olarak verdiği röportajda "Kimse şirketimizden birinin kovulmasını isteyemez. Tehdit ettiğiniz boykot kampanyası sizi sıkıntıya düşürür, parayı kesersek size gelecek para azalmış olur." demiş, bu açıklama Fenerbahçe'nin daha büyük tepkisini çekmişti.

Dünkü maç öncesinde teknik direktör Erol Bulut bu açıklamaya "Kimse Fenerbahçe'yi tehdit edemez" diyerek cevap vermişti.

ETİKETLER
beIN sports
YAZDIR
YORUMLAR 61
 • Hafiz 5 ay önce Şikayet Et
  Tek sıkıntı yayinci kuruluşun müslüman menşeyli olması bunu anlayamadınızmı hala
  Cevapla
 • Doctor 5 ay önce Şikayet Et
  Fenerbahçe bei sporun futbola müdahale etmesini istemiyor. Beinsport diyor ki ben müdahale ederim, galatasarayı şampiyon yaparım. Burada suçlu kim?bu sorun Fenerlilerin değil türkiyenin sorunu. Beinsportla sözleşmenin iştal edilmesi en doğrusu.
  Cevapla
 • Abe 5 ay önce Şikayet Et
  Demedi demeyin bu Ali Koç; köklü geçmişi olan Fenerbahçe takımını futbolun dışına çıkarıp ve aynı zamanda saygın bir taraftar kitleyi isyana sürükleyip kaos çıkarma peşinde, varlıklı bir ailenin kuzusu olabilir Ali Koç ama istediği gibi at koşturmayacağının dersini alması lazım.
  Cevapla
 • Murat gülhan 5 ay önce Şikayet Et
  o zaman böyle bir şeyin olmasına fırsat verme tv den fb ye küfür ettirme cm lerle ofsayt uydurma terimin yardımcısını işe alma fb düşmanlığı yapma ...
  Cevapla
 • Erdal32 5 ay önce Şikayet Et
  Ali koç bu ülkenin düşmanıda onca milyar vergi ödüyor onca insan ekmek yiyor ya senin devlete katkın ne
  Cevapla
 • erkan 5 ay önce Şikayet Et
  zamaninda senin dedeni distribütör yapsalardi sende zengin olurdun.
  Cevapla
 • Mustafa 5 ay önce Şikayet Et
  Maalesef ligimizi beintspor yönetiyor kimse kusura bakmasın bugün tepki verilmezse gelecek günlerde daha hoş olmayan seyler ortaya çıkar onun için şimdiden tüm kulüpler tepkisini ortaya koymali bu futbolumuzun geleceği için çok onemli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle