Nihat Özdemir: 2010/11 şampiyonu Fenerbahçe

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, "TFF kayıtlarına. Orada '2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe' diye yazıyor." dedi.

Nihat Özdemir: 2010/11 şampiyonu Fenerbahçe
Nihat Özdemir: 2010/11 şampiyonu Fenerbahçe
GİRİŞ 10.07.2020 09:42 GÜNCELLEME 10.07.2020 10:25
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Hürriyet gazetesinden Mehmet Arslan, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile yaptığı röportajı köşesinde yayınladı.

İşte Nihat Özdemir'in açıklamaları:

"Bu söyleyeceklerime yazmanı isterim ama bir şartla... 3 Temmuz Kumpas Davası var. Önce o dava görülsün ve bitsin. Benim sözlerimin kumpas davasının önüne geçmesini istemiyorum.

Fenerbahçe Başkanı'nın kimlerle programa çıktığını gördün mü? Mehmet, 8 Temmuz tarihinde yani o arkadaşın o yazıyı yazdığı tarihte ben Emniyet Müdürlüğü binasının içindeki Vatan Kafe'de bir masanın başında sabahladım. Bunun tek bir nedeni vardı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı tutuklanmasın diye. Bir sandalyede oturarak sabahı ettikten sonra Beşiktaş'taki mahkemeye koşuyordum. Yine orada bir sandalyenin üzerinde Aziz Bey için, Fenerbahçe için mücadele ediyordum. Yanımda bir ya da iki arkadaşım vardı. Bu da yetmiyor oradan Aziz Beyi götürdükleri Şişli Etfal Hastanesi'ne koşturuyordum. Tekrar altını çizerek söylüyorum; Aziz Yıldırım değil, Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve dostum Aziz Yıldırım tutuklanmasın diye."

"BAŞTA ÖZYEĞİN OLMAK ÜZERE Kİ..."

"Mücadele bununla da bitmiyordu... Oradan 1-2 saatlik aradan yararlanıp kulüp binasına koşuyor, kapıya dayanan bankacılarla görüşüyordum. Hepsi paniğe kapılmış bir halde 'Para' diye kulübün kapısını aşındırıyorlardı. Onların karşısına oturup, 'Bu borç Fenerbahçe Spor Kulübü'nün borcu değil bizim borcumuz. Bu borç Nihat Özdemir'in borcu. Bu borcu ödeyeceğiz hiç şüpheniz olmasın. Muhatabınız Fenerbahçe değil, biziz' dedim. Onlara bu güvenceyi verdiğimizde başta Hüsnü Özyeğin olmak üzere ki hepsine teşekkür ediyorum, para musluklarını kulübe sonuna kadar açtılar. Şimdi dönüp bir o günlere bakıyorum, bir de bugüne yani o akşama. O yazının yazıldığı o yazıya imza atan gazetecilerle Fenerbahçe Başkanı yan yana program yapıyor.

"FENERBAHÇE İÇİN SAVAŞMIŞ NİHAT ÖZDEMİR"

"Şimdi ben soruyorum... Bütün bunları yaşamış, bütün bu mücadelelerin içinden geçmiş Aziz Yıldırım için, arkadaşları için, Fenerbahçe için savaşmış Nihat Özdemir mi Fenerbahçe'yi şikeyle suçlayacak? Suçlayabilir miyim, bunu yapabilir miyim? Hangi vicdan bunu yapar? TFF Başkanı olarak ben kimseyi suçlamam ve hangi vicdan bana bunu yakıştırır?"

"2010/11 SEZONU ŞAMPİYONU FENERBAHÇE"

"Gelin bakın TFF kayıtlarına. Orada '2010-11 sezonunun şampiyonu Fenerbahçe' diye yazıyor. Bundan daha ötesi var mı? Bunu tartışmaya ben açmıyorum, bunu tartışmaya Fenerbahçe Başkanı açıyor. TFF kayıtlarından benim bir şüphem yok. Şüphesi olanlar bu tartışmayı ateşliyor ve alevlendiriyor. Ben TFF Başkanı'yım. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekilliği'nden buraya geldim. Ve Fenerbahçe kültürü ve etiği bana tarafsız olmayı, her takıma eşit mesafede yaklaşmayı öğretti. Bu Fenerbahçeli duruşundan bütün Fenerbahçeliler gurur duymalı."

 

 

ETİKETLER
Trabzonspor
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • fenerlidayi 10 ay önce Şikayet Et
  o kadar sonunda hak yerini buldu tazminat hakkini fevirin fenerin
  Cevapla
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  kanun ne derse desin herkesin anladığı okuduğu ve bildiği gibi şike vardır ve belgesi de vardır. bu yüzden fb ve bjk ceza almıştır. kim ne derse desin iki kulübün alnına çakılmıştır bu karar.
  Cevapla
 • Ferhat Uzuner 10 ay önce Şikayet Et
  PFDK 2010-2011 sezonu şike olaylarıyla ilgili olarak aldığı kararda FB yöneticileri Şekib Mosturoğlu İlhan Ekşioğlu ve Cemil Turana maçların sonucunu etkilemeye teşebbüsten yani şikeden dolayı ceza verdi. FBli yöneticilere ceza veriyorsun FB Spor kulübüne ceza vermiyorsun. FBli yöneticiler şikeden ceza almışsa FB kulübüne de ceza verilmesi gerekirdi.
  Cevapla
 • Aşık 10 ay önce Şikayet Et
  Hakemler adil mac yönetsin yeter.
  Cevapla
 • Akın 10 ay önce Şikayet Et
  Türkiye de şike bitti! Fenevlilerin şampiyonluk rüyaları da bitti...
  Cevapla
 • Ali 10 ay önce Şikayet Et
  Bitti mi?Bu sene en çok hakkı yenen FB.Namuslu hakemler var değil mi?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle