Ali Koç açıkladı! Alex, Deivid ve Luciano...

Fenerbahçe başkanı Ali Koç , Fenerbahçeli eski futbolcular; Alex, Deivid ve Luciano'nun Brezilya'da sarı lacivertli kulüp için futbolcu takibi yaptığını açıkladı.

Ali Koç açıkladı! Alex, Deivid ve Luciano...
Ali Koç açıkladı! Alex, Deivid ve Luciano...
GİRİŞ 31.03.2019 10:24 GÜNCELLEME 31.03.2019 10:38
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Fenerbahçeli yöneticilerin uzun süredir üzerinde çalıştığı kitlesel kaynak oluşturma projesi, bir diğer adıyla "FENER OL" projesi, için Medyanın spor müdürlerine bugün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde bilgilendirme toplantısı yapan başkan Ali Koç ve yöneticiler Burhan Karaçam ile Sertaç Komsuoğlu hem projeyi anlattılar hem de birçok konuya açıklık getirdiler.

 

 

Menajer harcamalarına değinen Ali Koç, bundan sonra menajerlere peşin ödeme yapmayacaklarını dile getirdi ve futbolcunun sözleşmesi süresince temsilcisine de aylık periyotlarla ödeme yapılacağını belirtti.

"ESKİ FUTBOLCU YENİ SCOUT"

 

 

Lige verilen arada Ersun Yanal ve yardımcılarının çok sayıda maç kaseti izlediğini de ifade eden Koç, şimdiden yeni sezon için transfer araştırmaları yaptıklarını ve hem scout ekiplerinin dünya futbolunda izlemeler yaptığını hem de eski futbolcuları Alex, Deivid ve Luciano'nun Brezilya'da futbolcu taramasında bulunduklarını söyledi.

Menajerlik ödemeleri açıklaması

Ali Koç, TFF tarafından yapılan kulüplerin menajerlik ödemelerine ilişkin açıklamaya değinerek şunları kaydetti: 

"Bildiğiniz üzere dün TFF tarafından tüm kulüplerin son bir yılda menajerlere yaptığı ödemeler kulüplerin beyanları esas alınarak açıklandı. Geçen sene beyan edilen ödemelere kıyasla bu sene beyan edilen tutarlarda ciddi oranda bir düşüş gözlemliyoruz. Geçen sene Süper Lig kulüpleri yaklaşık 11,5 milyon EUR tutarında menajer ödemesi beyan ederken bu sene beyan edilen ödemeler 5 milyon EUR tutarını bulmamaktadır. Kulüp bazında rakamlar incelendiğinde söz konusu dalgalanmanın gerçekçi olmadığını düşünüyoruz. Bununla beraber tüm Süper Lig kulüplerinin 2018/19 döneminde yaptıkları tüm menajer ödemelerinin %53’ünün sadece Fenerbahçe tarafından ödenmiş olması hayatın olağan akışına aykırıdır. 

Kulübümüz, yönetim prensiplerimize uygun şekilde tüm menajer ödemelerini kuruşu kuruşuna tüm şeffaflığıyla beyan etmiştir. 

Rakamlara bakıldığında Kulübümüz tarafından bu sene 2,6 milyon EUR tutarında menajer ödemesi beyan edilmiştir. Yapılan ödemelerin yaklaşık 1,8 milyon EUR tutarındaki % 70,3’lük kısmı yönetimi devraldığımızda kadroda bulunan futbolcuların menajerleri için yapılırken, yaklaşık 0,8 milyon EUR tutarındaki %29,7’lik kısmı yeni yönetimimiz tarafından alınan oyuncuların menajerlerine ilişkin ödemelerdir. 

Ayrıca belirtmemiz gerekir ki yeni yönetimimizle birlikte menajerlere ödenen bedeller temsil ettikleri futbolcu ücretlerinin yaklaşık %8’i seviyesinde gerçekleşirken geçmiş dönemlerdeki uygulamaların aksine hiçbir şekilde %10 oranını geçmemektedir. Bununla beraber yeni yönetim tarafından yapılan hiçbir kontratta menajer hak edişleri peşinen ödenmemekte olup menajerlerin temsil ettiği futbolcuların kontrat süresince yıllık taksitlere bölünerek ödenmektedir." 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Dogru 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence fenerbahcede ödemeler seffaf yapiliyor.O yuzden kabak gibi hersey ortaya cikiyor
  Cevapla
 • Iman 1 yıl önce Şikayet Et
  Tahmini fikrim soyledir.Fenerbahce genelde yabanci menejerlerle calstigi icin ödemleri tam resmi yapti.Diger klupler yerli menejerlerle vergiden kacmak icin iki turlu ödeme yapti.Cunku asagi yukari ayni sayida futbolcu ile anlasma yapildi.
  Cevapla
 • Aga 1 yıl önce Şikayet Et
  Elinizdekinin kıymetini bilin yeter. Slimani , serdar, ozan tufan, moses vede teknik dıraktör ersun. Fener seneye döktürür alimallah.
  Cevapla
 • Ara- bul 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu durumda şu ortaya çıkıyor... Ya FB rakamları doğru gösterdi,diğer klübler,el altından vergi kaçırdı.! Yada,diğer klübler akıllı davrandı az menajer parası ödedi, FB keklendi,dolandırıldı. Başka bir açıklaması yok
  Cevapla
 • ediz 1 yıl önce Şikayet Et
  eee herseyı galatasaraydan ornek alın en ıyısı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle