Volkan Demirel hakim karşısında şaşırttı!

Türkiye-Kazakistan maçında Volkan Demirel'e tribünden hakaret ettiği gerekçesiyle Yusuf Şiringül'ün yargılandığı dava düştü.

GİRİŞ 11.02.2016 16:13 GÜNCELLEME 11.02.2016 16:49
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İstanbul 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya şikayetçi olan milli kaleci Volkan Demirel ile sanık Yusuf Şiringül katıldı. Duruşmada Volkan Demirel, olay anını anlattı. Demirel, "Böyle bir olay ile mahkemeyi rahatsız ettiğim için özür dilerim" diyerek konuşmasına başladı.

Maç öncesi kalecilere ayrılan bölgede ısınmak için çıktığı sırada ıslıklar ve uğultu geldiğini söyledi. Bir grubun sinkaflı küfürler etmeye başladığını belirten Demirel, başta bunlara sabrettiğini kaydetti. Annesine, eşine ve en son çocuğuna yönelik küfürler edilince dayanamadığını anlatan Demirel, tribünlere doğru döndüğünde sanık Yusuf Şiringül ile göz göze geldiğini aktardı.

Sus işareti yaptığını belirten Demirel, "El kol hareketleri yapıyordu ama ne dediğini duymadım. Stattan ayrılmıştım. Fatih Hoca geri çağırttı. Bana görüntüleri izlettiler. Sanığı teşhis ettim. Başkaları da vardı. Ama tutanağa girmemiş. Görevliler araştıracaklarını söylediler" dedi. Hakim, Demirel'e sanığın hakaret edip etmediğini duyup duymadığını sordu. Demirel, "Seslerden teşhis edemem. Eli havada bir şeyler söylüyordu" cevabını verdi.

"VİCDANEN RAHATSIZ OLURUM, ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM"

Hakim milli kaleciye, sanıktan şikayetçi olup olmadığını sordu. Demirel de, "Bu olay nedeniyle çok zarar gördüm, kariyerim de yara aldı. Belki bir daha milli formayı giyemeyeceğim. Sanık küfür etmiş de olabilir etmemiş de olabilir. Tribündeki tüm olayı da ona yıkmak istemiyorum. Vicdanen rahatsız olurum. Bu nedenle şikayetçi değilim. Eğer ağzından istemeyerek de olsa ağzından bir şeyler çıkmışsa bu ona ders olmuştur" diye konuştu.

Bunun üzerine hakim, tespit edilecek diğer kişilerden şikayetçi olup olmadığını sordu. Demirel de bu soruya, "Konu ne kadar uzarsa bana zarar veriyor. O nedenle şikayetçi değilim" dedi. Demirel ifadesinde küfür olayının Türk sporunun kanayan bir yarası olduğunu, her takımdan oyuncunun maruz kaldığını kaydetti. Milli forma giyen bir oyuncuya bile küfür edildiğinin altını çizdi.

Hakim, Demirel'in şikayetinden vazgeçmesi konusunda sanık Yusuf Şiringül'e görüşünü sordu. Hakim, kabul etmesi durumunda davanın düşeceğini hatırlattı. Şiringül, küfretmediğini tekrarladı. Önce Demirel'in şikayetinden vazgeçmesini kabul etmediğini belirten sanık, "Kimse suçlu çıkarılsın ortaya" dedi.

Hakimin, "Emin olmadığını, senin de günahını almak istemediğini söyledi zaten" demesi üzerine bu kez sanık, şikayetin geri çekilmesini kabul ettiğini belirtti. Şiringül, kendisine de sosyal medyadan küfürler edildiğini belirterek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında şikayetçi olacağını kaydetti.

Demirel'in avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin olaydan dolayı mağdur olduğunu belirtti. Işıkay, "Müvekkilim bu maçta gösterdiği tavrıyla başka müsabakalarda da örnek teşkil etti. Hangi takımdan olursa olsun bütün futbolcularımız küfre maruz kalıyor" dedi.

DAVA DÜŞTÜ

İfadelerin ardından mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme, yargılama konusunun şikayete bağlı olması ve müştekinin de şikayetinden vazgeçmesi nedeniyle davanın düşürülmesine karar verdi. Sanık hakkındaki seyirden men cezasını da kaldırdı.

Türkiye-Kazakistan milli maçı öncesinde kaleci Volkan Demirel ısındığı sırada tribünlerden küfürler edildiği belirtilmişti. Milli kaleci ile taraftarlar arasında sürtüşme yaşanmış ve Demirel stadı terk etmişti. Daha sonra Demirel, tekrar stada getirilmişti. Olaya ilişkin Yusuf Şiringül hakkında hakaret suçlamasıyla 2 yıl 8 aya kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • İhsan 4 yıl önce Şikayet Et
  Kimsenin kimseye küfür etme hakkı yok. Ama hep bu volkan ile emre yi görmekten de bıktık be kardeşimyaaaa
  Cevapla
 • o rus 4 yıl önce Şikayet Et
  bu volkan ve emre futbolu bıraksın artık yeter iyice baydılar..
  Cevapla
 • KARAYEL 4 yıl önce Şikayet Et
  Firtina61 gibiler yuzunden futbol izlenmez hale geldi
  Cevapla
 • Fırtına61 4 yıl önce Şikayet Et
  Volkan bey şikayetini geri çekerek aslında o maçta şov yaptığını tescillemiş oldu!!! İnşaallah bir daha sana milli takım forması vermezler...
  Cevapla
 • 2010-2011 şamp.FB 4 yıl önce Şikayet Et
  Milli formayı giyer.sende oturur izlersin :)))
  Cevapla
 • ... 4 yıl önce Şikayet Et
  volkan veya bir başkası milli takım adı altında milli ne yazıkkı bizler maç izlemeyi bilmiyoruz seyrantepede fenerliler yuhlanır saraçoğlunda galatasaraylılar yuhlanır aynı şekilde inönüdede. futbol kültürümüz yok... herşeyde aynısı muhalefet iktidara, iktidar muhalefete küfreder sonra yüzyüze bakarlar. ayrıca volkana helal olsun o kişi ceza alsa onada yazık olurdu belki ailesi vardır. galatsaraylada arasını düzeltsin barışsınlar. herkes kin netret kusmasın
  Cevapla
 • tsli 4 yıl önce Şikayet Et
  dava açmasaymış
  Cevapla
 • Misafir 4 yıl önce Şikayet Et
  Düşünceleriniz çok doğru olmasına rağmen, beğenen olmamış, bilakis diğerlerinin yazdıkları beğenilmiş. Çünkü taraf tutmamış ve hakkı/doğruyu ifade etmeye çalışmışsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle