Aziz Yıldırım'a zorla getirme kararı!

İş adamı Hamdi Akın'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddiasıyla yargılanan Aziz Yıldırım için duruşmaya zorla getirilme kararı verildi

Aziz Yıldırım'a zorla getirme kararı!
Aziz Yıldırım'a zorla getirme kararı!
GİRİŞ 02.12.2015 19:03 GÜNCELLEME 02.12.2015 19:03
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 3 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım'ı tebrik etmek isteyen iş adamı Hamdi Akın, hakaret ve tehdide uğradığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca düzenlenen iddianamede, hakaret ve tehditte bulunduğu iddia edilen Aziz Yıldırım'ın, daha sonra kürsüye çıkarak basın-yayın organlarının önünde Hamdi Akın'ı kastederek eleştiri sınırlarını aşan söylemlerde bulunduğunu öne sürmüştü.

"7 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ"

İddiaların CD görüntüleri ve bilirkişi raporuyla tespit edildiğine dikkat çekilen iddianamede, Aziz Yıldırım'ın suça konu sözleri ile Akın'ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Bu nedenle de Aziz Yıldırım hakkında, "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Savcılık, Aziz Yıldırım hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verdi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Mahkeme
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • cemil 4 yıl önce Şikayet Et
    bu adam kendini ne zannediyor yeter bu kibiri bıktırdı artık
    Cevapla