Oğuz Çetin: Fenerbahçe’de ruh yok!

Oğuz Çetin, Bağcılar Yıldıztepe Gençlik Merkezi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Spor Söyleşi’ programına konuk olarak katıldı.

Oğuz Çetin: Fenerbahçe’de ruh yok!
Oğuz Çetin: Fenerbahçe’de ruh yok!
GİRİŞ 21.10.2015 15:47 GÜNCELLEME 21.10.2015 15:47

Bağcılar Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Bağcılar Yıldıztepe Gençlik Merkezi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Spor Söyleşi’ programına bu hafta konuk olarak Milli Takım ve Fenerbahçe’nin eski Futbolcusu Oğuz Çetin katıldı. Moderatörlüğünü spor spikeri Ersin Düzen’in yaptığı söyleşiye, Bağcılar’da eğitim gören lise öğrencileri katıldı. Söyleşide öğrencilerin sorduğu soruları cevaplayan Oğuz Çetin, spor dünyasında yaşamış olduğu tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.
 
“GENÇLERİMİZİN GELECEĞİ BİZİM AÇIMIZDAN ÇOK ÖNEMLİ”

Söyleşi programına katılarak Oğuz Çetin’in tecrübelerini dinleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar'ın büyük ve kalabalık bir ilçe olmasından dolayı futbol adına yeterince sahamız yok, bu da bizim çok büyük bir eksikliğimiz. Geçmişte her tarafın bina yapılmasından dolayı yeterince arazimiz yok. İnşallah Bağcılar’da daha fazla spor alanları yapmaya gayret göstereceğiz. Ayrıca bütün okullarımızda bahçeleri müsait olanlara kapalı spor salonları yapacağız. Gençliğin ve geleceğin enerjisi faydalı bir şekilde kapalı spor salonlarında harcanması lazım. Bu çalışmalar bakımından gençlerimizin geleceğini önemsiyoruz” dedi.
 
“GALATASARAY’DAKİ EN BÜYÜK SIKINTIYI HAMZAOĞLU ÇEKİYOR”

Galatasaray’ın transfer politikası hakkında gelen soruya cevap veren Milli Takım'ın ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Oğuz Çetin, “Yeni sezon çalışmalarıyla beraber transfer yapamayan bir Galatasaray ve bir tarafta da yapmış olduğu ekonomik atılımın yanında yaptığı transferlerle Galatasaray camiasını nasıl baskı altına aldığını gördük. Galatasaray taraftarının mutsuz olması yönetime, teknik adama ve sahaya yansıyor. Dolayısıyla Galatasaray’ın bugün içinde bulunduğu sıkıntıların temelinde ekonomik sıkıntılar var. Bunun da en büyük sıkıntısını Hamza Hamzaoğlu çekiyor” diye konuştu.
 
“FENERBAHÇE’DE RUH YOK”

Lise öğrencilerinden gelen soruyu cevaplayan Çetin, “Fenerbahçe’nin geçen seneki kadrosunda Emre gibi, Egemen gibi liderlik eden oyuncular vardı. Özellikle saha içerisinde takıma ve arkadaşlarına sahip çıkan oyunculardı. Böylesine büyük bir yenilenmeyi yapıyorsun ve üstüne Emre, Egemen gibi oyuncuların yok. Takımda yerli oyuncularda çok fazla görünmüyor. Çünkü, yeni gelen yabancı oyuncuların ön plana çıkmasıyla beraber belirli bir baskı altına alınmışlar. Yani kısacası Fenerbahçe’de ruh yok” şeklinde konuştu.
 
“FENERBAHÇE”DEKİ UYUM SORUNU DERBİDE GALATASARAY’A YARAYACAK”

Derbi hakkında gelen soruya Çetin, şu sözlerle cevap verdi: 

“Fenerbahçe’de ciddi bir organizasyon bozukluğu var. Oyuncu ve teknik direktör arasında ben sıkıntı görüyorum. Duygusal kırılganlığı fazla olan bir teknik direktör olduğu için, her şeye tepki veriyor. İlk başta güçlü bir ofansif futbol oynayacağız dendi, daha sonra kısır bir döngü haline döndü. Yani işin özü Fenerbahçe’de halen taşlar yerine oturmadı. Derbide bu sorun ise Galatasaray açısından önemli bir fırsat olarak görünüyor.”

ETİKETLER
oğuz çetin
YAZDIR