Ergin Ataman'dan transfer yanıtı! Fenerbahçe'nin yıldızı...

A Milli Basketbol Takımı ve Panathinaikos'un Başantrenörü Ergin Ataman, Milli Takım ve Yunan ekibindeki son durum üzerine konuştu.

Ergin Ataman'dan transfer yanıtı! Fenerbahçe'nin yıldızı...
Ergin Ataman'dan transfer yanıtı! Fenerbahçe'nin yıldızı...
GİRİŞ 24.06.2024 20:31 GÜNCELLEME 24.06.2024 20:32

A Milli Basketbol Takımı ve Panathinaikos'un Başantrenörü Ergin Ataman gündem üzerine açıklamalarda bulundu. 

TRT Spor'a konuşan Ergin Ataman, Milli Takım'da devşirme oyuncu ihtimali, Panathinaikos'un transfer gündemi gibi pek çok konuda konuştu. 

NUNN DEVŞİRİLECEK Mİ?

Ergin Ataman Panathinaikos'tan öğrencisi hakkında; "Kendrick Nunn'la herhangi bir temasımız olmadı. Kamuoyu herhalde şöyle düşünüyor: Kendrick Nunn Avrupa'nın en iyi hücum oyuncusu ve Ergin Ataman'la birlikte çalışıyor, onu ikna edebilir. Ancak bu beni aşan bir konu. Tarık uzun yıllardır Türkiye'de oynuyor ve biz onu milli takımda Ercan Osmani gibi Türk statüsünde oynatabilirsek ekstra bir devşirmeyle daha da güçlü hale geliriz. Guard pozisyonunda Kenan ve Doğuş götürüyor ancak dominant bir kısa oyuncu bizim için çok önemli. Bu oyuncunun illa Türkiye'de yaşayan bir oyuncu olması gerekmiyor. O zaman işte şampiyonluk adayı oluruz." dedi. 

12 Dev Adam'ın hedefleri üzerine konuşan Ergin Ataman; "NBA'deki çocuklarımız 2025'teki Avrupa Şampiyonası'na gelirse ciddi bir kadro var elimizde. Biliyorsunuz ben boş konuşmam. A Milli Takım'da devam etmemin iki sebebi var. Birincisi milli formayı her şeyin üzerinde görmem. Ben bu formaya aşık bir insanım. İkincisi de eğer tüm oyuncularımızı getirirsek madalya getireceğimize inanıyorum, inanmasam yapmam." sözlerini sarfetti. 

ERGİN ATAMAN'DAN MOTLEY İDDİASINA YANIT

Fenerbahçe Beko oyuncusu Motley'nin transfer edileceği iddiası üzerine Panathinaikos Başantrenörü Ataman; "Johnathan Motley ile ilgilenmiyoruz. Listemizde yok. Türkiye basınında haberleri bazen ben de okuyorum. Çok önemli bir transferimiz olabilir. İsmi bende kalsın." ifadelerini kullandı. 

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.