Kadın hentbolculara büyük ayıp

Yerel seçimlerin ardından yönetim değişikliğine giden Kastamonu ve Konyaaltı Belediyesi’nin ilk tasarruf kalemi olarak kadın hentbol takımlarını görmesine büyük tepki var.

Kadın hentbolculara büyük ayıp
Kadın hentbolculara büyük ayıp
GİRİŞ 30.05.2024 00:12 GÜNCELLEME 30.05.2024 00:12
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

CHP başkanlarının görevde olduğu iki belediyede kadın hentboluna yönelik tasarruf kararı üzerine Hentbol Federasyonu tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Duyuruda, Türkiye'ye ülke tarihinde ilk kez 2023 yılında Avrupa Şampiyonluğu getiren Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü ve 2016'da Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez ülkemizi temsil edip, Avrupa ikinciliğini elde ederek uluslararası alanda büyük başarılar kazandıran Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü Hentbol Takımlarının, kız çocuklarına rol model olarak kadın hentbolcu sayısının artmasına katkı vermeye devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı.

Hentbol Kadın ve Erkek Süper Ligleri'nde yer alan 22 takımın 17'sini belediyelerin desteklediğine dikkat çekilirken şu ifadeler kullanıldı:

KAPATILMA TELAFİ EDİLEMEYECEK ZARARLARA YOL AÇAR

"Kastamonu ve Konyaaltı Belediye Başkanları, ilk tasarruf kalemi olarak kadın hentbol takımlarını görmüştür. Yıllardır büyük emeklerle var olmaya çalışan, kısıtlı kaynaklarla uluslararası başarılar elde eden, Milli Takım'a çok sayıda sporcu veren iki başarılı takım, belediye başkanlarının tasarrufuyla kapatılmaya çalışılmaktadır. Verilen emeklerin, kazanılan başarıların, hentbolun söz konusu kentlere ve kadınların spora katılımına yaptığı katkının göz ardı edilerek hentbol kulüplerinin faaliyetlerine son verilmesi, telafi edilemeyecek zararlara yol açacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılını idrak ettiğimiz, ikinci yüzyılımıza sporda da yeni bir vizyonla girdiğimiz bu dönemde, kadın sporuna yapılacak her yatırım, ülkemizin aydınlık geleceğine yapılacak yatırım olacaktır" denildi.

KAYNAK: SABAH
SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 15
 • Ali Kemal 3 hafta önce Şikayet Et
  soruyorum size bu kulüplere destek adı altında yapılan masraflar ile ne metrolar metrobusler su arıtma tesisi, köprü vb. Yapılır idi. Sosyal yardımlar Yapılır idi, aş evleri beslenir idi Bu işler sponsor ile Yapılır
  Cevapla
 • Ali Kemal 3 hafta önce Şikayet Et
  Hangi parti olursa olsun kararım değişmez. Yerel yönetimler ve hukumetmer spor kulüplerine destek olmaz, olamaz, olmamalı. Stad yapar, saha yapar, havuz yapar, tesis yapar... amatörleri destekler, spocu çıkartmaya teşvik eder. Ama bugün A partisi gelir A yandaşa, yarın B partisi gelir B candaşa destek olur...
  Cevapla
 • Rıza 3 hafta önce Şikayet Et
  İyi oluyor iyi tasarruf falan yaptıkları yok yandaşlarına daha çok para aktarmak için yapıyorlar. chpden hizmet beklemek horozdan yumurta beklemeye benzer.
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Belediye ler her kese spor yapma imkanı sunmalı, bir zümreye değil.
  Cevapla
 • ümit*korku 3 hafta önce Şikayet Et
  belediyelere mali yükten başka bir şey değil, vatandaşın parası spora destek adı altında çarçur oluyor, ülkemiz boş işlere para harcayacak kadar zengin değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle