Umut Camkıran - Tomas Salek maçı nefes kesti

Yenilgisiz Ağır Sıklet Boksör Umut Camkıran, Çekyalı Rakibi Tomas Salek ile kozlarını Almanya'da paylaştı. Almanya’nın Bietigheim-Bissingen şehrinde bulunan EgeTrans Arena’da ringe çıkan iki boksör de zor anlar yaşadı.

Umut Camkıran - Tomas Salek maçı nefes kesti
Umut Camkıran - Tomas Salek maçı nefes kesti
GİRİŞ 14.04.2024 17:17 GÜNCELLEME 14.04.2024 17:17

Mücadeleye müthiş bir başlangıç yapan Umut Camkıran daha ilk rauntta rakibinin sol kaşını açtı ve sol gözüne ciddi hasar verdi. Çek boksör Salek’in köşesi kanamayı durdurmayı başardı. 2'nci raunda iyi başlayan Salek, 3'üncü rauntta yine Umut’a tesllm oldu. Çek boksör 4'üncü raunttan sonra kontrolü ele alsa da son rauntlarda Umut’un baskısı sonucu değiştirdi. 97-95 (Predrag Alexic) / 97-94 (Alexander Walter) / 97-93 (Irene Kostenko) şeklinde verilen puanlamayla Umut Camkıran maçı kazandı. Bu karşılaşmaya çıkmadan önce 20 maçta 20 galibiyeti ve 19 nakavt bulunan Tuncelili boksör, 21'inci maçında Çekyalı Tomas Salek ile Stuttgart yakınlarında ringe çıktı. Almanya’ya 21 galibiyet 4 yenilgi ile gelen Salek, Umut karşısında 5'inci yenilgisi ile tanıştı. Son 4 maçını kazanarak büyük sükse yapan ve son 7 mücadelesinden ise sadece birini kaybeden Salek’e Umut 'dur' dedi. Birol Topuz’un organize ettiği gecede Umut Camkıran 21'inci galibiyeti aldı ve yenilgisizliğini sürdürdü. Umut İstanbul’daki Arnold Gjergjaj maçından sonra kariyerinde ikinci kez bir maçtan nakavtsız ayrılmış oldu.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.