Teoman Yıldırım, 15 Yaş Türkiye şampiyonu!

Samsun’da düzenlenen ‘Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçme Müsabakaları’ heyecanlı anlara sahne oldu.

Teoman Yıldırım, 15 Yaş Türkiye şampiyonu!
Teoman Yıldırım, 15 Yaş Türkiye şampiyonu!
GİRİŞ 02.03.2024 14:09 GÜNCELLEME 02.03.2024 14:09

Samsun İlkadım Okçuluk Salonu’nda başlayan 61 ilden bin 723 sporcunun katıldığı şampiyonanın açılış seremonisini bugün gerçekleşti. Vali Yardımcısı Fatih Çıdıroğlu, Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, protokol üyeleri, sporcular, antrenörler ve çok sayıda aileler katıldığı turnuvada heyecanlı müsabakalar yaşandı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Niyazi Kurt, müsabakaların ardından gerçekleştirilen açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bilek güreşinde dünyanın en güçlü milli takımlarından birisi olduğunu belirtti. Kurt, “Samsun’da yaptığımız şampiyona ise 2024 yılında Avrupa Şampiyonası’na katılacak Bilek Güreşi Milli Takımımızı belirlemek için gerçekleştiriliyor. Turnuvaya 65 ilimizden bin 723 sporcumuz katılıyor. Hem büyük erkek ve kadınlar kategorilerinde hem de engelli kategorisinde müsabakalar olacak. Bu kategorilerde dereceye giren sporcularımız Avrupa Şampiyonası için milli takımımıza seçilecekler. Yani burada şampiyon olan sporcularımız ülkemizi temsil edecek. Samsun’daki şampiyonaya çok ciddi bir katılım var. Bu da bizi sevindiriyor” dedi.

15 yaş erkekler +70 sağ kol kategorisinde yarışan Teoman Yıldırım tüm rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Madalyası, antrönörü Türkiye Şampiyonu ve Dünya Şampiyonu Erkan Damar tarafından takıldı. 3 ay gibi kısa bir sürede müsabakalara hazırlandığını ve çok çalıştığını dile getiren Teoman Yıldırım, hedefinin Ay Yıldızlı Bayrağı Avrupa'da ve Dünya'da dalgalandırmak olduğunu söyledi ve bu süreçte kendisini destekleyen ailesine ve antrönörü Erkan Damar hocasına teşekkür etti.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.