4. Dünya Göçebe Oyunları'nda 3. gün sona erdi!

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından İznik Gölü kıyısındaki alanda düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları, yarın tamamlanacak.

4. Dünya Göçebe Oyunları'nda 3. gün sona erdi!
4. Dünya Göçebe Oyunları'nda 3. gün sona erdi!
GİRİŞ 01.10.2022 22:24 GÜNCELLEME 01.10.2022 22:25
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları'nda 3. gün etkinlikleri tamamlandı.

İlk 3'üne Kırgızistan'ın ev sahipliği yaptığı organizasyonun dördüncüsü, Bursa'nın İznik ilçesindeki İznik Gölü'nün kıyısında gerçekleştiriliyor.

"Gelenekten Geleceğe Bir'iz!" sloganıyla düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları'nda 13 branşta 102 ülkeden 3 binin üzerinde sporcu mücadele ediyor.

Oyunların üçüncü gününde atlı okçuluk, alış güreşi, kapışmalı aba güreşi, kökpar-kökbörü, şalvar güreşi ve kuraş müsabakaları yapıldı.

Müsabakaların yanı sıra 30'a yakın geleneksel spor dalında gösteriler gerçekleştirildi. Bıçakçılık, çinicilik, tespih, geleneksel ok ve yay yapımı, baston ile hat sanatları gibi alanlarda yapılan ürünler satışa sunuldu.

Yerli ve yabancı misafirler hem kültür sanat hem de gastronomi alanlarına yoğun ilgi gösterdi.

Oyunların üçüncü gününü 200 binden fazla vatandaş alanda takip etti. Özellikle çocuklu aileler, farklı aktivitelere katılırken, evrensel tatlar standında dünya mutfağından örnekleri tatma şansı yakaladı.

Gün, Gürcü müzik grubu Trio Mandili ile şarkıcı Mustafa Ceceli'nin verdiği konserlerle sona erdi.

4. Dünya Göçebe Oyunları, yarın düzenlenecek müsabakaların ardından yapılacak kapanış töreniyle son bulacak.

 

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 3
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Yahu kardeşim yapılanları biraz da takdir et.Ne nefret
  Cevapla
 • öneri 1 yıl önce Şikayet Et
  Çocuklar için mangala turnuvası körleme satranç turnuvası da yapın.Türkmen çocuk oyunları gabban patçı enek kozalak vb de çocuklara öğretilse süper olur.
  Cevapla
 • şehitler 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlakçıların gözü izniktedir artık.Devletin gözyummasıyla İznik te talan edilir artık.
  Cevapla