Sebastian Vettel’in kaskı Rumları çıldırttı!

Formula 1 pilotu Sebastian Vettel’in kaskında yer alan ‘Savaşa Hayır’ yazısı ve ülke bayrakları arasında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı Rumları kızdırdı. Şikayetin ardından Vettel bayrakları kaldırmak zorunda kaldı.

Sebastian Vettel’in kaskı Rumları çıldırttı!
Sebastian Vettel’in kaskı Rumları çıldırttı!
GİRİŞ 12.03.2022 17:54 GÜNCELLEME 12.03.2022 17:57
Bu Habere 65 Yorum Yapılmış

Alman F1 pilotu Sebastian Vettel’in, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini protesto ettiği yeni kaskında ‘Savaşa Hayır’ yazısı ile birlikte ülkelerin bayrakları da yer aldı.Sezon öncesi testlerinin ilk gününde Vettel, Ukrayna işgali karşıtı duruş sergileyerek ‘Savaşa Hayır’ yazısı ve içinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrakları da yer aldı. 4 kez Formula 1’de şampiyon olan Alman pilotun bu tavrı, Güney Kıbrıs yönetimi tarafından tepkiyle karşılandı.Vettel’in bugün koşulan Bahreyn yarışındaki kaskında hiçbir ülkenin bayrağının yer almaması dikkat çekti. Öte yandan bir tarafında beyaz güvercin diğer tarafında ‘Savaşa Hayır’ yazılı kaskı yine bu yarışta da giydiği görülüyor.

ŞİKAYETİN ARDINDAN BAYRAKLARI KALDIRDI

 Güney Kıbrıs Otomobil Birliği, Alman sürücüyü FIA'ya şikayet etti. Bayrağın kaldırılmasıyla birlikte Vettel'in ve Aston Martin takımının cezalandırılmasını talep etti.

Yaşanalar sonrası Vettel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağını kaskından kaldırdı.

YORUMLAR 65
 • hakan 3 ay önce Şikayet Et
  şu dakkadan sonra en has adamım vettel.
  Cevapla
 • Hakan 3 ay önce Şikayet Et
  Savaşa hayır diye bas bas bagoriyorsunuz. elinizden gelse gelmez artık sıkar o her fırsatta bizi işgal derdindesiniz. İşinize geldi mi savaş cikariyorsunuz.
  Cevapla
 • abdulbaki 3 ay önce Şikayet Et
  bir de kalkıp bu alçaklar ile aynı devlet çatısı altında yaşayın diyor avrupa
  Cevapla
 • Turco 3 ay önce Şikayet Et
  Sebastian Vettel’in haberi bile yoktur. KKTC'nin neresi olduğunu bile bilmiyordur. Eline vermişler al bunu tak diye. İşin ilginç tarafı nasıl oldu da bunu verdiler. İsrail harbiden KKTC'yi tanımayı mı planlıyor acaba? Çok tuhaf.
  Cevapla
 • Yagizalp Işık 3 ay önce Şikayet Et
  Vettel cahil değil kardeşim daha önce de yapıyordu böyle şeyler zaten
  Cevapla
 • Trakyalı 3 ay önce Şikayet Et
  Bence Vettel bilir Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' ni ama sen bilmezsin gibi geliyor bana...
  Cevapla
 • Angaralı 3 ay önce Şikayet Et
  Kıbrısa ki halka sorulsa rumlar la birleşmek ister misiniz diye acaba nasıl sonuç çıkar merak ediyorum
  Cevapla
 • abdulbaki 3 ay önce Şikayet Et
  bu sorunun cevabı yüzde elliye yakını yaşarız olur. çünkü son elli yılda yetiştirilen yeni nesil de denktaşında büyük hatası var, ne vatan ne din ne milliyet bilgisi ve şuuru yok. para için yapmayacakları yok. islamdan nefret ediyorlar. bence bunları rum tarafına göndermek kıbrıs için bir milli güvenlik meselesidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle