Vladimir Putin'in siyah kuşağı iptal edildi!

Dünya Tekvando Federasyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in siyah kuşağının iptal edildiğini açıkladı.

Vladimir Putin'in siyah kuşağı iptal edildi!
Vladimir Putin'in siyah kuşağı iptal edildi!
GİRİŞ 28.02.2022 20:43 GÜNCELLEME 01.03.2022 18:42
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Dünya Tekvando Federasyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in siyah kuşağının iptal edildiğini açıkladı. Ayrıca, yapılacak hiçbir tekvando müsabakasında Rusya ve Belarus bayrağının sergilenmeyeceği milli marşlarının da çalınmayacağı aktarıldı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısında 5. gün geride kalırken Dünya Tekvando Federasyonu da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ilgili bir karar açıkladı. Dünya Tekvando Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Putin’in siyah kuşağının iptal edildiği belirtildi. Aynı zamanda dünyada organize edilecek hiçbir tekvando müsabakasında Rus ve Belarus bayraklarının kullanılmayacağı ve milli marşlarının okunmayacağının altı çizildi. Konuyla ilgili ‘Barış zaferden daha değerlidir’ başlığıyla yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Dünya Tekvando Federasyonu, “Barış Zaferden Daha Değerlidir” vizyonuna saygı ve hoşgörü değerlerine aykırı olan Ukrayna'daki masum hayatlara yapılan acımasız saldırıları şiddetle kınıyor. Bu bağlamda, Dünya Tekvando Federasyonu, Kasım 2013'te Vladimir Putin'e verilen fahri 9. dan siyah kuşağı geri çekmeye karar verdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile dayanışma içinde, Dünya Tekvando Federasyonu etkinliklerinde hiçbir Rus veya Belarus ulusal bayrağı veya marşı sergilenmeyecek veya çalınmayacaktır. Dünya Tekvando Federasyonu ve Avrupa Tekvando Birliği, Rusya ve Beyaz Rusya'da tekvando etkinlikleri düzenlemeyecek veya tanımayacaktır.
Dünya Tekvando Federasyonu’nun düşünceleri Ukrayna halkıyla birlikte ve bu savaşın barışçıl bir şekilde sona ermesini umuyoruz."

YORUMLAR 24
 • fehmi 8 ay önce Şikayet Et
  İşte şimdi herşey düzeldi.
  Cevapla
 • Trabzonlu 8 ay önce Şikayet Et
  Gördün mü sen, napacak şimdi Putin. Bu Putin'in sonu oldu işte
  Cevapla
 • deniz 8 ay önce Şikayet Et
  Lise diplomasınıda iptal edin
  Cevapla
 • Temel 8 ay önce Şikayet Et
  Bunu ABD ye MEB'den yapmıyorlar ki yıllardır
  Cevapla
 • volkan senturk 8 ay önce Şikayet Et
  vaybe gavir gavuru nasil tutuyor gordunuzmu abd muslumanlari katlettiginde hic gordunuzmu boyle bir dayanisma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle