Musa Askan Yamak'ın hedefi Dünya Şampiyonluğu!

Yarı ağır sıklet boksta Avrupa Şampiyonu olan Giresunlu Musa Askan Yamak'ın hedefi dünya şampiyonu olmak.

Musa Askan Yamak'ın hedefi Dünya Şampiyonluğu!
Musa Askan Yamak'ın hedefi Dünya Şampiyonluğu!
GİRİŞ 26.11.2021 15:28 GÜNCELLEME 26.11.2021 15:28

Avrupa şampiyonu olan Giresunlu Musa Askan Yamak, Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenen şampiyonada Rus rakibi Siarhei Huliakevich nakavt ederek 8. galibiyetini elde etti.

Musa Askan Yamak ayrıca Rus rakibini yenerek WBF International (Uluslararası) yarı ağır siklette şampiyon olarak kemerin sahibi oldu.

Musa Yamak, hedefinin bundan sonra dünya şampiyonluğu olduğunu açıkladı.

Son karşılaşmasında Almanya’nın Münih şehrinde Rus rakibi Siarhei Huliakevich’i 8. raunda nakavt ederek 8. galibiyetini elde eden Boksör Yamak, “Kendi dalında 56 maçta 43 galibiyeti olan Rus rakibim Siarhei Huliakevich yenerek 8. galibiyetimi aldım. Dünya altın kemer maçı için 12 galibiyete ihtiyacım var. 9. maçımı 2022 Mart ayında yapacağım. Bu maça hazırlık çalışmalarımın büyük bir kısmını Giresun’da doğal bir ortamda gerçekleştirdim. Hemşehrilerimin her daim yanımda olduğunu biliyorum, bu da beni çok güzel motive ediyor. İnşallah dünya yarı ağır sıklet şampiyonluğu hedefimde altın kemeri kazanarak hemşehrilerimi, sevenlerimi ve aziz milletimi gururlandırırım. Beni destekleyen  herkese çok çok teşekkür ediyorum" dedi.

YAZDIR