Asker selamına bir skandal soruşturma daha!

Avrupa Curling Şampiyonası'nda sporcularımızın galibiyet sonrası 'asker selamı' vermesine Dünya Curling Federasyonu, soruşturma başlattı.

Asker selamına bir skandal soruşturma daha!
Asker selamına bir skandal soruşturma daha!
GİRİŞ 03.12.2019 14:16 GÜNCELLEME 03.12.2019 14:18
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, soruşturma sürecini Demirören Haber Ajansı'na (DHA) değerlendirdi. Şebin, gerekli savunmayı yazıp göndereceklerini belirterek, "Dünya milletlerinden özellikle spor müsabakalarında çoğu ülkenin sporcuları bu selamı vermektedir. Bunun altında herhangi bir şey aramamak lazım" dedi. 

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, çok güzel başarılar elde ettiklerini belirterek, "Geçen hafta İsveç'te Avrupa Şampiyonası vardı. A grubuna çıktığımız başarılı bir müsabakaydı. Burada kız ve erkek takımlarımız mücadele etti, çok güzel başarılar elde ettik. Bu ülkede bu coğrafyada yaşayan herkesin bir bayrak sevgisi var. Bayrak açıldığı zaman herkes selam durur. Bu bizim geleneğimiz, kültürümüzdür. Ailemizden, öğretmenlerimizden, devlet büyüklerimizden böyle gördük" diye konuştu. 

"DÜNYA CURLING FEDERASYONU BİZDEN BİLGİLENDİRME TALEP ETTİ"

Asker bir millet olduğumuzun vurgusunu yapan Başkan Şebin, gerekli bilgileri yazıp Dünya Curling Federasyonu'na göndereceklerini belirterek şunları söyledi;

"Bizim bayrağımız grafikerler tarafından çizilmiş bir bayrak değil, bir hikayesi, bir geçmişi, ödenmiş bedelleri var. Çocukların aldığı galibiyetten sonra bir bayrak açıldı ve antrenörlerimiz, sporcularımızla birlikte selam duruşunda bulunduk. Bunu biz sokakta bile insanlara selam verirken, asker selamıyla elimizi başımıza kaldırır selam veririz. Bu bizim bir yaşam tarzımız. Dünya Curling Federasyonu asker selamı olduğu için bizden bir bilgilendirme talep etti. Biz de gerekli bilgileri yazıp göndereceğiz. Dünya milletlerinden özellikle spor müsabakalarında çoğu ülkenin sporcuları bu selamı vermektedir. Bunun altında herhangi bir şey aramamak lazım. Özellikle bir Türk sporcu bunu yapıyorsa, geleneğinden kaynaklanan bir şey. Başka milletin sporcusuna veya bir başka devletin egemenliğine herhangi bir suç teşkil etmemektedir. Bizim tamamen asker bir millet oluşumuzla ilgilidir."

"YABANCI ÜLKELERİN BİZİ ANLAMASI ÇOK ZOR" 

Kenan Şebin, kimseden çekindikleri bir nokta olmadığını ifade ederek, "Son zamanlarda biz de birliktelik oluşturmak, sporcuları motive etmek için böyle yaptık. Bu tamamen motivasyon amaçlı bir şey. Avrupa ve Dünya ülkelerinin bizi anlaması çok zor. Bizim vatan sevgimizi, bayrak düşkünlüğümüzü anlamaları zaman alacak. Herkes anlayacak, biz Türk milletiyiz. Bu ülkede yaşayan herkesin, laz, kürt, çerkez, alevi, sünni herkesin bayrağı bir. Bunu dünyaya göstereceğiz. Kimseden çekindiğimiz bir nokta yoktur. Bayrak yoksa, biz de yokuz. Art niyet var mı, bunu da zamanla göreceğiz. Gönderdiğimiz yazıyla beraber gerçek niyetlerini anlamış olacağız" şeklinde konuştu.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Hacivat 7 ay önce Şikayet Et
  Eyy seytanlar hepimiz askeriz savas istiyoruz sizlere karsi türkiye hükümetine duyrulur seferberlik ilan edin
  Cevapla
 • Mert 7 ay önce Şikayet Et
  Yeter artık ya ! Artık cılkını çıkardılar bu işin!!! Asker Selamı Meclis kararıyla milli selamımız olsun ! Bak o zaman bir şey yapabiliyorlar mı
  Cevapla
 • altınadam 7 ay önce Şikayet Et
  spor sevgi, kardeşlik barış ve dostluktur. Bunu anlıyoruz ama bu camiaya milli manevi ve ahlaki değerlerin sokulmaması bizlere mason hakimiyetinin varlığını göstermektedir. bu şekildeki hareketlerle bizleri milli benliğimizden uzaklaştırmak istemektedirler. Ancak çok şükür ki Barış Pınar Harekatı bizi uyandırdı inşaallah
  Cevapla
 • furkan 7 ay önce Şikayet Et
  Adamlar çıldırıyor,hazmedemiyorlar.
  Cevapla