Sadettin Saran, Kırıkkale'ye spor salonu yaptırdı

İş adamı Sadettin Saran, Kırıkkale'de yaptırdığı Emine Bulut Spor Salonu'nun açılışına katıldı.

Sadettin Saran, Kırıkkale'ye spor salonu yaptırdı
Sadettin Saran, Kırıkkale'ye spor salonu yaptırdı
GİRİŞ 30.10.2019 17:22 GÜNCELLEME 30.10.2019 18:09
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kırıkkale'de Saran Holding tarafından yaptırılan spor salonuna, eski eşi Fedai Varan (43) tarafından 10 yaşındaki kızı F.B.V.'nin gözleri önünde öldürülen Emine Bulut'un adı verildi.

Türkiye'nin farklı yerlerinde 2000 yılında bu yana okulların bünyesinde spor salonu yaptıran Saran Holding, Kırıkkale'de 19'uncu spor salonunu inşa ettirdi.

Mustafa Özbek İlkokulu'nun bahçesine yaptırılan salona, eski eşi Fedai Varan tarafından öldürülen Emine Bulut'un adı verildi. Salonun açılış törenine Kırıkkale Vali Vekili Osman Akbaş, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Ticaret eski Bakanı Kürşat Tüzmen, Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Emine Bulut'un kardeşi Feyyaz Bulut ve vatandaşlar katıldı.

19 YILDA 19 SPOR SALONU

Törende konuşan Sadettin Saran, holding olarak Türkiye'de ilk spor salonunu 2000 yılında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde açtıklarını hatırlattı. Aradan geçen 19 yılda, Türkiye'nin çeşitli illerinde kullanıma sundukları 19 spor salonunu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladıklarını hatırlatan Saran, şöyle konuştu:

"Ben Kırıkkaleliyim. Bu topraklardan çıktım. Sizlerden biriyim. Babam devlet memuruydu. Spor bursu ile Amerika'da okudum. Sonra kardeşlerimle Saran Holding'in temellerini attık. Saran Holding olarak, 1991 yılından beri, ağırlıklı uluslararası medya ve yayın ürünleri pazarlaması olmak üzere 6 ana sektörde, 30 şirketi ve 3 binin üzerindeki çalışanımızla faaliyetimizi sürdürüyoruz. İnsan odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile yaşadığımız topluma sürekli pozitif katkı sağlamak, Saran Holding olarak en büyük önceliğimiz arasında yer alıyor."

Yapılan konuşmanın ardından spor salonun açılışı gerçekleştirildi.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Barış 8 ay önce Şikayet Et
  Teşekkürler Saadettin saran hemşerin olarak çok mutlu olduk
  Cevapla
 • Şenol 8 ay önce Şikayet Et
  İşte zenginler Anadolu’ya böyle yatırımlar yapsa ne iyi olur ülke kalkınır ileri gider öyle paraları Avrupa’larda Amerikalarda tatillerde harcamasalar ne iyi olur Rabbimin rızasını kazanırlar
  Cevapla
 • Yıldırım 8 ay önce Şikayet Et
  Allah razı olsun Hemşehrimiz olarak gurur duyduk. Spor camiasına hayırlı olsun
  Cevapla
 • serhat 8 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • Halk 8 ay önce Şikayet Et
  Ne varsa fenerli iş adamlarında var diğerleri almakla fenerliler vermekle devlete hizmet ediyor..
  Cevapla