Hakan Şükür'ün tweeti valiyi kızdırdı

Hakan Şükür'ün 2 gün önce attığı twitte Bursa Valisi Münir Karaloğlu cevap verdi.

Hakan Şükür'ün tweeti valiyi kızdırdı
Hakan Şükür'ün tweeti valiyi kızdırdı
GİRİŞ 11.09.2015 02:11 GÜNCELLEME 11.09.2015 10:48
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

Hakan Şükür, 2 gün önce attığı twitte, "Şehit babasını tahmin ediyorsunuzdur. Pozu veren de Bursa Valisi. Acıyı bal eyleyen şehit babası, acıyı rant eyleyenle" diye yazdı.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da bugün cevapları sıraladı. Vali Karaloğlu şunları yazdı: "Beni poz vermek acıyı bal, acıyı rant eylemekle itham etmişsiniz. Kelimelerle suikast yapmış, terör estirmişsiniz. Bir babaya "oğlun şehit oldu" demenin ne demek olduğunu bildiğinizi sanmıyorum. Anlayamazsınız. Hangi dizginleyemediğiniz kinle beni konu ederek tweet attığınızı bilmiyorum, ilgilenmiyorum. Van depremi sırasında vali olarak görev yapıyordum. Türkiye akın akın derdimizi paylaşmaya yaramızı sarmaya geliyordu. "Acıyı bal eylemek poz vermek, acıyı rant eylemek" Bunlar nedir, siz çok iyi bilirsiniz.

Hatırlatayım. Bu bir skandaldı. İnfiale sebep oldunuz. Özür dileyeceğinize, "bizlerin yaptığı" iftirasıyla skandaldan kurtulmaya çalıştınız. Kamuoyu hatırlar, cemaatinizin kurduğu çadırda çocukların alnına 7,2 yazarak medyada çarşaf çarşaf yayınlatmıştınız. Gelenler arasında sizin gibi poz vermeye gelenler, acıyı bal eylemek isteyenler, acıyı ranta çevirmek isteyenler de vardı. Türlü yöntemler deneyerek gecenin bir yarısı size ulaştım ve yalanınızı izah etmenizi istedim.

O gün korkak suçluların yaptığı gibi ortadan kayboldunuz, kaçtınız telefonlarınızı kapattınız. Bu konuya büyük hassasiyet gösteren Sayın Başbakanımızı da iftiranızla yanıltmaya gayret ettiniz. Attığınız vicdansız, ahlaksız, kin dolu tweet nedeniyle sizi şiddetle kınıyor, kininizi lanetliyorum. Bu skandalın tabi ki izahı olamazdı. O gece size hakkımı helal etmeyeceğimi söylemiştim. Şimdi de helal etmiyorum. Acıyı, çocukları, şehitlerimizi istismar ve kininize alet etmekten daha seviyesiz bir şey olamayacağını umarım siz de anlarsınız"

Bu twitlerinin ardından Bursa ve Van'ın yanısıra Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar Vali Karaloğlu'nu destekleyen tweet attı.
GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
hakan şükür
YAZDIR
YORUMLAR 150
 • yasin 4 yıl önce Şikayet Et
  Sayin valim bu sahsiyetsiz uzaktan kumandayla hareket eden insanlari kaale almayiniz bunlarin neye hizmet ett Ik kleri ortadadir artik millet nezlinde hic bir degeri kalmamistir allah yar ve yardimciniz olsun
  Cevapla
 • Orhan 4 yıl önce Şikayet Et
  İmanın Hükümdar olmadıgı Akılda ŞEYTAN İHTİLAL YAPARMIŞ Oda onlardan çok yazık
  Cevapla
 • antepli 4 yıl önce Şikayet Et
  önce futbolun krali şimdi parelelin uşagi halindesin ben derimki kendine gel devlete kafa tutulmaz bunu ögren yoksa sende savcilar gibi kaçarsin benden söylemesi
  Cevapla
 • metin 4 yıl önce Şikayet Et
  sayın valim enerjinizi böyle densizlere harcamayın
  Cevapla
 • kayseri 4 yıl önce Şikayet Et
  Çok başarılı bir futbolcuydu yazık devletin Valisi'ne neler yazıyor. Keşke seni bu millet iyi futbolun ve guzel sahsiyetin ile hatırla sa idi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle