Altın Kemer Ali Gürbüz'ün!

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde İsmail Balaban'ı yenen Ali Gürbüz, üst üste 3. kez şampiyonluğa ulaşarak altın kemerin sahibi oldu.

GİRİŞ 07.07.2013 12:34 GÜNCELLEME 07.07.2013 20:38
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanlık final güreşinde Antalyalı iki pehlivanın mücadelesi tribünleri coşturdu. 40 dakikalık normal final süresi içinde hareketli geçen mücadeleyi son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz kazanarak, 3. kez başpehlivan oldu ve altın kemerin ebedi sahibi olma hakkını kazandı.

Edirne Sarayiçi'nde iki gündür devam eden Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Antalyalı Ali Gürbüz, yine Antalya Bölgesi pehlivanlarından Orhan Okulu'yu safdışı bırakarak çıktığı finalde yine Antalyalı İsmail Balaban ile altın kemerin ebedi sahibi olmak için mücadele etti. Finale son iki yılda kemeri alan Ali Gürbüz, yarı finalde Recep Kara'yı yenen Antalyalı İsmail Balaban'ı 17. dakikada künde oyunu ile yenerek başpehlivan oldu.

Saat 18.00'de Başcazgır Şükrü Kayabaş'ın manileriyle çayıra salınan Antalyalı iki başpehlivan Ali Gürbüz ile İsmail Balaban 10 dakika süren peşrev şovundan sonra 40 dakikalık final maçına başladı. İlk 10 dakikada iki pehlivanda birbirini kontrol ederken, yaptıkları hareketli güreşle de seyirciden alkış aldılar.

İsmail Balaban'ın son iki yılın başpehlivanı Ali Gürbüz karşısında ortaya koyduğu performans tribünleri heyecanlandırdı. Ali Gürbüz ise bu yıl ilk kez başpehlivanlık güreşlerine çıkan ve final mücadelesi veren tecrübesiz rakibi karşısında ustalığını gösterdi. Mücadelenin 17. dakikasında ise rakibine künde oyunu ile yenerek altın kemerin ebedi sahibi oldu.

 ALTIN KEMER BÖYLE GELDİ

İşte Ali Gürbüz'ün Orhan Okulu'yu devirdiği an (Yarı Final):

Bu müsabakanın ardından İsmail Balaban yarı finalde eşleştiği final adayı olarak gösterilen Recep Kara'yı yaklaşık elli dakika süren zorlu müsabakada yenmeyi başardı ve finalde Ali Gürbüz'ün rakibi oldu.

İşte İsmail Balaban'ın, Recep Kara'yı mağlup ettiği karşılaşma (Yarı Final):

Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil'i yenmeyi başardı (Çeyrek Final):

Çeyrek final eşleşmleri

* Recep Kara - Murat Gençtürk   (Recep Kara yarı finale yükseldi)

* Orhan Okulu - Sermest Bulut   (Orhan Okulu yarı finale yükseldi)

* Ali Gürbüz - Mehmet Yeşil Yeşil (Ali Gürbüz yarı finale yükseldi)

* Şaban Yılmaz - İsmail Balaban (İsmail Balaban yarı finale yükseldi)

İsmail Balaban, Şaban Yılmaz'ı puanla yendi (Çeyrek Final):

Başpehlivanlar, Kırkpınar'da nefes kesti
GALERİYE GİT
KAYNAK: TÜMSPOR

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • murat yıldırım 7 yıl önce Şikayet Et
  peygamber sporu. güreş hem ata hem de peygamber sporudur. recep kardeşimizi tebrik ediyorum, babasının izinden gidiyor. Allah başarılarının devamını nasip etsin inşallah. yalnız oraya yakışmayan biri var, onu da siz biliyorsunuz zaten.
  Cevapla
 • alpaslan temel 7 yıl önce Şikayet Et
  Gandi. artk şu gandiyi görmek istemiyorum, yırtık dondan çıkar gibi her yerden çıkıyor. ecdadımıza karşı olanın ecdat sporuyla ne işi olabilir..
  Cevapla
 • m.ali tezcan 7 yıl önce Şikayet Et
  yenilen güreşçi ve baş pehlivanımız . ali gürbüzün baş pehlivanlığına alıştık.o antalyanın gururudur. ama yenilen güreşçi yenilgiye doymazmış kılıçtaroğluna alışmış.nerede bir kalabalık var gandi orada bu chp zihniyeti hiç değişmeyecek vesselam. ali gürbüz senin belediyenin güreşçisi değil ki neden ödülü sen veriyon.nerdesin tayyyyyyyyyyiiiiiiiiiiiiiiiiiiipppppppppp.
  Cevapla